Vilnietė Donata Balčikonienė, sulaukusi 14-os, suprato, kad serga epilepsija. Nieko nenujausdama tuomet ji patyrė pirmajį priepuolį. Nuo to laiko moteris negali gyventi be vaistų ir piktinasi, kad kai keičiasi valdžios, keičiasi ir vaistų kainos.
Štai ir už šį, pigesnį, anksčiau kainavusį 7 €, ligoniai dabar turi mokėti triskart daugiau – beveik dvidešimt eurų. O pereiti prie pigesnių analogų ligoniams nėra lengva arba iš viso neįmanoma.
Dėl drastiško dalies vaistų pabrangimo moteris kaltina Sveikatos apsaugos ministeriją, kuri taupydama biudžeto lėšas išbraukė dalį vaistų iš kompensuojamųjų sąrašo. Sveikatos apsaugos ministerija giriasi, kad pagal naują kainyną žmonės vaistams esą jau išleidžia mažiau pinigų. Vidutinė priemoka kompensuojamam vaistui sumažėjo vienu euru – nuo 5,7 iki 4,7 €. Tačiau ministerija neskaičiuoja, kiek žmonės išleido pabrangusiems nekompensuojamiems vaistams.
Jei jūsų vaistas pabrango ar iš viso tapo nebekompensuojamas, viceministrė ragina pirkti generinį.
Ministerijai giriantis, kad pirkdami pigesnius generinius vaistus žmonės išleidžia mažiau pinigų, vaistininkai skundžiasi sulaukiantys nuolatinių klientų priekaištų, kad medikamentai pabrango. Duomenys rodo, kad net pusė visų pacientų liko ištikimi savo įprastiems vaistams.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: