• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujasis Seimas pirmadienį vidurdienį pradėjo savo pirmą posėdį.

81

Naujasis Seimas pirmadienį vidurdienį pradėjo savo pirmą posėdį.

REKLAMA

Darbą naujasis parlamentas pradeda istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje, posėdžiui pirmininkauja vyriausias amžiumi Seimo narys „tvarkietis“ 75-erių Juozas Imbrasas.

REKLAMA
REKLAMA

Į pirmą naujojo Seimo posėdį atvyko prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmasis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis, diplomatai, valstybės institucijų vadovai.

REKLAMA

Darbą naujasis parlamentas pradės Seimo narių priesaika, vėliau bus renkama Seimo vadovybė.

Tą dieną, kai naujasis Seimas susirenka į pirmąjį posėdį, Vyriausybė grąžina įgaliojimus prezidentui, o prezidentas paveda jai eiti pareigas, kol bus sudaryta nauja Vyriausybė.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybei grąžinus įgaliojimus, prezidentas ne vėliau kaip per 15 dienų teikia Seimui svarstyti premjero kandidatūrą. Ministrą pirmininką skiria prezidentas Seimo pritarimu.

Rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga premjeru skirti siūlo rinkimų sąrašo lyderį Saulių Skvernelį, Seimo pirmininku – Viktorą Pranckietį, pirmąja vicepirmininke – Rimą Baškienę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujos kadencijos Seime dirbs 59 dabartiniai parlamentarai ir 82 nauji arba po pertraukos į parlamentą grįžę politikai. Didžiausią frakciją turės Vyriausybę kartu su socialdemokratai formuosianti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), didžioji dauguma jų bus Seimo naujokai.

REKLAMA

Per spalį vykusius Seimo rinkimus „valstiečiai“ užsitikrino 56 mandatus iš 141, tačiau jų frakcija dar didės prisijungus keliems savarankiškai išrinktiems parlamentarams. Jų koalicijos partneriai socialdemokratai rinkimuose laimėjo 17 mandatų, bet prisidėjus dviem „darbiečiams“ frakcija didės iki 19 narių.

REKLAMA

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai Seime turės 31 atstovą, Liberalų sąjūdis – 14, jų lyderiai jau patvirtino jog partijos dirbs opozicijoje.

Taip pat aštuonis atstovus Seime turės Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“, keli parlamentarai nuo skirtingų partijų išrinkti vienmandatėse apygardose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

D.Grybauskaitė: šitas Seimas turi galimybę padėti pamatą visiškai naujam valstybės raidos etapui

Naujasis Seimas turi galimybę padėti pamatą visiškai naujam valstybės raidos etapui – iš vis dar nomenklatūrinės politinės sistemos pereiti į skaidrų, atvirą ir žmonėms atstovaujantį parlamentarizmą, sveikindama naująjį Seimą pirmadienį sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

REKLAMA

„Šis Seimas turi galimybių padėti pamatą visiškai kokybiškai naujam valstybės raidos etapui ir užtikrinti tinkamas sąlygas visies Lietuvos žmonėms kurti laimingesnį gyvenimą tėvynėje“, – savo sveikinimo kalboje per pirmąjį naujo Seimo posėdį sakė prezidentė.

REKLAMA

Ji pažymėjo, kad naujajame Seime – net 82 nauji veidai. „Jūsų rankose – ne tik rinkėjų pasitikėjimo mandatas, bet ir didžiulė galimybė. Jūs galite prisidėti prie politinės sistemos virsmo iš uždaros ir vis dar nomenklatūrinės į skaidrų, atvirą ir žmonėms atstovaujantį modernų parlamentarizmą. Tai jūsų rankose“, – sakė prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pragaištingai didėjantis atotrūkis tarp valdžios ir žmogaus, neteisybės ir atskirties jausmas, politinės valios stoka, nuvertintas sąžiningas darbas nutolino geresnį gyvenimą mūsų žmonėms. Todėl tūkstančiams Lietuvos piliečių būtent jūs, naujasis Seimas, tapote nauja viltimi. Jį rinkosi tikėdami, kad politinė elgsena pasikeis, supratimas pakeis abejingumą, atsakomybė pakeis savanaudiškumą, o profesionalumas – neišmanymą, neveiklumą pakeis ryžtinga politika“, – kalbėjo prezidentė.

REKLAMA

Naujasis Seimas pirmadienį istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje pradėjo savo pirmą posėdį, jam pirmininkauja vyriausias amžiumi Seimo narys „tvarkietis“ 75-erių Juozas Imbrasas.

Į pirmą naujojo Seimo posėdį atvyko prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmasis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, diplomatai, valstybės institucijų vadovai.

REKLAMA

A.Butkevičiaus Ministrų kabinetui pavesta laikinai eiti pareigas iki naujos Vyriausybės sudarymo

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pasirašė dekretą, kuriuo priėmė Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės grąžinamus įgaliojimus ir pavedė jai laikinai eiti pareigas, kol bus sudaryta nauja Vyriausybė.

REKLAMA
REKLAMA

Naujai išrinktam Seimui pradėjus darbą ir kadenciją baigusiai Vyriausybei grąžinus įgaliojimus, prezidentė, vadovaudamasi Konstitucija, per 15 dienų pateiks Seimui svarstyti naujo ministro pirmininko kandidatūrą, pažymima Prezidentūros pranešime.

Rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga premjeru skirti siūlo rinkimų sąrašo lyderį Saulių Skvernelį. Vyriausybę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga formuos su Socialdemokratų partija, pastaroji deleguos tris iš 14 ministrų.

Konstitucija numato, kad tą dieną, kai naujasis Seimas susirenka į pirmąjį posėdį, Vyriausybė grąžina įgaliojimus prezidentui, o prezidentas paveda jai eiti pareigas, kol bus sudaryta nauja Vyriausybė.

Į pirmąjį posėdį pirmadienį susirinkęs parlamentas darbą pradėjo Seimo narių priesaika, vėliau bus renkama Seimo vadovybė.

Į Seimo vicepirmininkus „valstiečiai“ siūlys A.Nekrošių ir R.Baškienę

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) į parlamento vicepirmininkus siūlys Seimo narę Rimą Baškienę ir mokslų daktarą inžinierių Arvydą Nekrošių.

Jų kandidatūroms pritarta pirmadienį per LVŽS frakcijos posėdį. Anksčiau „valstiečiai“ skelbė, kad į parlamento vadovus teiks A.Stulginskio universiteto profesoriaus Viktoro Pranckiečio kandidatūrą.

REKLAMA

Planuojama, kad Seimo vadovas iš viso turės penkis pavaduotojus.

Pirmadienį LVŽS sutarė ir dėl kandidatų į Seimo komitetų pirmininkus. Nutarta, kad Aplinkos apsaugos komiteto vadovu bus siūlomas veterinarijos gydytojas Kęstutis Mažeika, Biudžeto ir finansų – žemės ūkio inžinierius Viktoras Rinkevičius, Ekonomikos – politikos mokslų magistras Virginijus Sinkevičius, Kaimo reikalų – buvęs Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andrejus Stančikas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto – teisininkas Vytautas Bakas, Sveikatos reikalų – teisininkė Agnė Širinskienė, Švietimo ir mokslo – istorikas Eugenijus Jovaiša, Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų – teisininkas Povilas Urbšys, Žmogaus teisių – pedagogas Valerijus Simulikas.

Naujajame Seime planuojama įkurti naują Kultūros komitetą, jam ketina vadovauti LVŽS pirmininkas agronomo išsilavinimą turintis Ramūnas Karbauskis.

Kandidatą į Audito komiteto pirmininkus galės siūlyti opozicija. „Valstiečių“ koalicijos partneriai socialdemokratai galės teikti kandidatus į Europos reikalų, Socialinių reikalų ir darbo, Teisės ir teisėtvarkos, Užsienio reikalų komitetų pirmininkus.

Informacinės visuomenės plėtros komitetą planuojama naikinti.

Pirmadienį į pirmąjį posėdį renkasi 2016-2020 metų kadencijos Seimas. Iš pradžių parlamentarai prisieks, o paskui rinks Seimo vadovybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų