Susižeidusi petį prieš keletą savaičių kaunietė Irena nė nepagalvojo, kad viskas taip komplikuosis. Ant rankos iššoko guzas ir dabar moteris ketvirta valanda Kauno skubios pagalbos klinikos laukiamajame.
Dabar laukiu tyrimų, jau juos paėmė, padarė echoskopiją, padarė rentgeną, laukiu atsakymo ir spręs, ar guldys, ar operuos”, - sako Irena.
Apie valandą laukiamajame neramiai sėdi ir vyrą iš Kaišiadorių atlydėjusi Jadvyga.
„Vyrui labai širdį diegia. Tai vyrą atvežė greitoji, ten paliko, o man liepė čia laukti. Tai dabar laukiu“, - pasakoja Jadvyga.
Situacijos negražina ir Romualdas: laukimas, jei sveikata nekokia, vargina ir erzina.
„Ir skubi, bet ir nelabai skubi. Kaip pasakyt. Pakviečia greitai. Paskui pas vieną kviečia, pas antrą kviečia, po to pas trečią kviečia ir vėl iš naujo. Lauki“, - atsidūsta vyras.
Naujoji skubios pagalbos klinika atidaryta prieš du mėnesius, o pacientai sako likę nusivylę – eilės vis tiek ilgos. Medikai aiškina, kad priežastys pateisinamos.
„Kol procesai nebuvo sustyguoti, tai buvo naujas pastatas, kuriame dirba medikai iš daugelio klinikų ir ne viskas mums buvo sklandu. Mes pamatėme, kad daug kur gaištame laiką. Dabar mes matome gerėjančią pacientų nuomonę apie mus“, - sako Kauno skubios pagalbos klinikos reanimatologas Nedas Jasinskas.
„Pagrindinis nusiskundimas – ilgas laukimo laikas, arba, „kodėl jūs nepažiūrėjote to ir to greitai“. Kiekvienam atrodo, kad jo problema yra didžiausia, ir ne visi supranta, kad mes turime labai daug sunkių pacientų, kuriems dėmesys turėtų būti skirtas greičiau“, - aiškina paramedikas Tomas Pašakinskas.
Per dieną naujoji skubios pagalbos klinika priima ir apžiūri iki dviejų šimtų pacientų. Pusė jų atvyksta greitosios pagalbos automobiliu, pusė – savo jėgomis. Tie, kurie atvyksta patys, laukia laukiamajame, tad dažnai būtent šie pacientai skundžiasi, esą atvežti su greitąja visas procedūras pereina daug greičiau.
„Visi jie praeina tuos pačius etapus. Jie yra rūšiuojami, tai reiškia, mes jiems suteikiame prioritetą, nes piko metu pacientų čia būna apie 50, o dirba tik du gydytojai ir dar šalia rezidentai, tai gal kokių šešių žmonių komanda“, - pasakoja Kauno skubios pagalbos klinikos reanimatologas Nedas Jasinskas.
Kad bent kiek sutrumpėtų pacientų laukimo laikas, naujosios skubios pagalbos klinikos medikams tenka griebtis ir išmanių, ir drastiškų priemonių.
„Sistema mums pasako, kad pacientas laukia jau tiek valandų, tas laikas užsidega raudonai ir reiškia, kad nedelsiant dėmesys turi būti skirtas tam pacientui, nes jis čia jau išbuvo per ilgai“, - sako T. Pašakinskas.
„Slaugytoja paima tyrimus iš karto. Dar gydytojas nepamatė paciento, bet mes jau paimame laboratorinius tyrimus, nes žinome, kad tam tikrom pacientų grupėm jau vis tiek bus daromi laboratoriniai tyrimai. Diegiame šią sistemą, kad tai sutrumpintų apie vieną paciento laukimo valandą“, - teigia N. Jasinskas.
Norėdami dar labiau sutrumpinti laukimo laiką, medikai tyrimus į laboratorijas vežioja paspirtuku, o laukiamajame pacientams parūpino gerą bevielį ryšį, kad laukdami turėtų kuo užsiimti.