Vilniaus čigonai, jau kelias dienas viešai tvirtinantys, kad tabore narkotikais nebeprekiaujama, akivaizdžiai meluoja. LŽ žurnalistai vakar įsitikino, jog ši prekyba aktyviai vyksta. Vilniaus čigonų bendrijos pirmininkas Stepas Visockas tvirtina, kad sostinės savivaldybei ėmus grasinti elektros ir vandens tiekimo nutraukimu, taboro gyventojai sutarė nebeprekiauti narkotikais, rašo „Lietuvos žinios“.
"Niekas nebepardavinėja, ir viskas. Nieko nebeliko, žinokite. Man žmonės davė žodį, tikiu jais", - vakar LŽ garantavo S.Visockas.
Paklaustas, ar tikrai esąs įsitikinęs, jog tabore niekas nebepardavinėja narkotikų, bendrijos vadovas dar kartą pakartojo tikįs savo žmonėmis. Jis stebėjosi, kodėl valdžia kabinėjasi prie taboro, kai narkotikai Vilniuje pardavinėjami ir prie stoties, ir senamiestyje, ir kitur.
Išgirdęs, kad per 15 minučių LŽ žurnalistai tabore nufotografavo 10 narkomanų, pirkusių opijaus ekstraktą (kai kurie ten pat vietoje susismeigė švirkštus), S.Visockas atsiduso: "Aš nežinau... Mes nutarėme, kad tie, kurie pardavinės, bus iškelti iš taboro. Imsimės priemonių. Dėl pažeidėjų kenčia tie, kurie nepardavinėja."
Pokyčių nesitiki
Padėtį tabore LŽ vakar pakomentavo Vilniaus policijos viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis.
"Mes ir nesitikėjome, kad jie liausis prekiavę, juk tai jų pragyvenimo šaltinis. Nemanome, kad jie pasitaisys. Lieka tik įstatymus taikyti. Per daug su jais terliotasi. Kiek jie gali iš visų tyčiotis?! Kažkokia komunizmo sala Europos Sąjungoje - pašalpas gauna, už nieką nemoka, narkotikus pardavinėja. Vieniems įstatymai galioja, kitiems negalioja!" - piktinosi jis.
Pareigūno manymu, tabore turi dirbti ne tik policija. Kaip pavyzdį jis paminėjo vaiko teisių apsaugos institucijas, kurios turėtų kalinčių čigonių vaikus apgyvendinti globos namuose - ten jiems būtų geriau, nebematytų būriais slankiojančių narkomanų, adaptuotųsi prie normalios visuomenės.
A.Mikulskis pasidžiaugė, kad pastaruoju metu teismai ėmė griežčiau žiūrėti į prekeivius narkotikais ir jiems skiriamos rimtesnės bausmės. Bet vėliau teismai tuos kalinius patys ir paleidžia anksčiau laiko atlikusius trečdalį ar pusę bausmės, rašo „Lietuvos žinios“.