Tarnybinių tyrimų tarnyba mažiau nei pusmetį įtarimus kyšininkavimu pateikė net 32 pareigūnamas.
Lietuvos muitinės vadovas Antanas Šipavičius pareiškė, jog nerimą kelia didėjantis kyšininkavimo sindromas. Anot jo, tik šiemet 32 pareigūnams pateikti įtarimai korupcija: „ Tokia situacija mums nėra priimtina ir su ja nebus taikstomasi“.
A. Šipavičius pabrėžė, kad šių metų muitinės kovos su korupcija darbo rezultatai rodo, jog institucija netoleruoja korupcinio pobūdžio apraiškų ir deda visas pastangas apsivalyti iš vidaus.
Įvykius, pasak Muitinės vadovo, susijusius su korupcijos atvejais muitinėje, seka visuomenė ir sistemos darbuotojai: „ Dauguma dorų pareigūnų išgyvena dėl to, kad tokie atvejai kenkia visos institucijos įvaizdžiui ir sustiprina visuomenės stereotipinį požiūrį, kad muitinė korumpuota. Norėčiau akcentuoti, kad išaiškinant šias nusikalstamas veikas dalyvavo ir eiliniai muitinės pareigūnai, kurių veikla nėra tiesiogiai susijusi su korupcinių veikų užkardymu, bet jie negalėjo taikytis su negerovėmis, kurias matė“.
Muitinės departamento vadovybės nuomone, būtina tobulinti asmenų, pretenduojančių į tarnybą muitinėje, atranką bei jų adaptaciją naujame darbe, kurio svarbiausias kriterijus – sąžiningumas, ugdyti nepakančius korupcijai vadovus, pajėgius suburti efektyvias ir nesitaikstančias su korupcija komandas.
Vadovaujantys pareigūnai siūlė šalinti teisės aktų spragas ir užtikrinti vienodą jų taikymą visoje sistemoje, mažinti muitinės pareigūnų įtaką muitinio tikrinimo ir įforminimo procesams, formuoti organizacijos vertybes, tarp kurių svarbiausia – nepakantumas korupcijai.
Vien tik vienoje pamainoje sulaikyti keturi muitininkai, kurie padėjo kontrabandininkams forminti prekių pervežimo dokumentus.