• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuo daugiau valdininkų, tuo mažiau tvarkos. Šį kartą šią taisyklę patvirtino tai, kad jau praėjus keletui mėnesių nuo brandos egzaminų sesijos mokytojai vis dar nėra gavę užmokesčio už egzaminų vertinimą ir vykdymą. Kas kaltas? Nacionalinis egzaminų centras (NEC) kaltina savivaldybes, šios – mokyklas, o mokyklos – NEC.

REKLAMA
REKLAMA

Šiais metais buvo nutarta, kad mokytojams turi būti sumokėtas atlygis už darbą – už tai, kad jie organizavo egzaminus ir vertino darbus. Tačiau mokytojai savo teisėto uždarbio, kuris, NEC direktorės Danutės Šukienės teigimu, svyruoja tarp 200 ir 500 litų, dar negavo.

REKLAMA



("News Bridgepix" nuotr.)

Valdininkai atostogauja

NEC vėluojantį užmokestį grindžia tuo, kad tiek mokyklos, tiek savivaldybės per vėlai pateikė duomenis, pagal kuriuos turi būti apskaičiuotos išmokų sumos.

„Užvakar pagaliau jau paskutinės mokyklos pateikė duomenis apie mokyklinių brandos egzaminų pakartotinės sesijos vertinimą – Klaipėdos rajono „Vaivorykštės“ gimnazija, Pasvalio P.Vileišio gimnazija ir Lazdijų Gustaičio gimnazija“, - sakė D.Šukienė.

REKLAMA
REKLAMA

Už valstybinių brandos egzaminų vertinimą duomenų nėra pateikusios penkios mokyklos. Pasvalio rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybės, NEC direktorės teigimu, pavėluotai pateikė duomenis už valstybinių brandos egzaminų vykdymą.

Tačiau D.Šukienė teigia suprantanti, kodėl šis procesas užtruko, - mat savivaldybių darbuotojai išėjo atostogų nespėję patikslinti dirbtų valandų skaičiaus. O savivaldybių darbuotojai kaltų išvis neranda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Čia ne Pasvalio rajono savivaldybės, o P.Vileišio gimnazijos problema – mokyklos pavaduotoja prasitęsė nedarbingumą, o ji tik viena turėjo prisijungimo prie duomenų bazės slaptažodį, todėl niekas kitas negalėjo suvesti duomenų“, - teigė Pasvalio rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Zina Kirkilaitė.

REKLAMA

Kazlų Rūdos švietimo skyriaus vedėja Beta Zaveckienė tikino „Respubliką“, kad savivaldybė visus duomenis pateikė anksti, tačiau iki šiol dar nėra pasirašę sutarties su NEC.

„Duomenis apie mokyklinius egzaminus jie rado, o apie valstybinius – ne. Gal kur nors nusimetė. O pinigų dar nėra gavusi nė viena savivaldybė. Net ir sutarčių dar niekas nėra gavęs. Dar tik tiksliname duomenis, nes NEC yra padaręs daugybę klaidų dėl egzaminų vykdytojų ir vertintojų“, - „Respublikai“ sakė B.Zaveckienė.

REKLAMA

Pinigus gaus

Pasak NEC direktorės, pinigai yra sumokami tuomet, kai pasirašoma sutartis su savivaldybe. O sutartis pasirašoma tik tuomet, kai gaunami visi NEC reikalingi duomenys.

„Su tomis savivaldybėmis, kurios pateikė duomenis, jau atsiskaitysime šiomis dienomis. O dėl nepateikusiųjų, tai mūsų buhalteriai skambina į mokyklas, patys renka duomenis, kad tik galėtų mokytojams sumokėti pinigus. Tas tikslinimo procesas dėl neteisingai pateiktų duomenų atėmė tūkstančius valandų iš tūkstančių žmonių“, - pasakojo NEC direktorė.

D.Šukienės teigimu, mokytojai veltui sako, kad pinigai galėjo būti išmokėti iki jiems išeinant atostogų ir atostoginiai galėjo būti skaičiuojami nuo didesnės sumos. „Duomenys pradėjo plaukti tik liepos viduryje, o mokytojai dar liepos pradžioje išėjo atostogų, todėl mes niekaip negalėjome spėti“, - sakė NEC direktorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų