Centro duomenimis, 90 proc. visų šių atvejų yra pirminiai, t.y. užsikrėtė ugdymo įstaigų vaikai arba darbuotojai, dešimtadalis – šeimų nariai.
Dėl šių protrūkių yra arba buvo izoliuoti iš viso 2697 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys.
Kaip BNS teigė NVSC atstovė Justina Petravičienė, atvejų mokyklose ir darželiuose skaičius per savaite sumažėjo 35 procentais.
„Tai reiškia, kad pauzė ugdymo procese išties leido padėtį stabilizuoti ir tam tikrus įsiplieskusius židinius užgesinti, apsaugant sistemą nuo galimo perkaitimo“, – teigia J. Petravičienė.
Lyginant pastarųjų savaičių duomenis, reikšmingų pasikeitimų protrūkių ugdymo įstaigose struktūroje nėra. Didžiąją dalį, kaip ir ankstesniais laikotarpiais, sudaro pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigos.
Protrūkiai ikimokyklinio ugdymo įstaigose siekia beveik 15 proc., skaičiuojant nuo visų šiuo metu registruotų aktyvių protrūkių. Tą pačią tendenciją NVSC stebi nuo pat mokslo metų pradžios.
„Kalbant apie protrūkių skaitlingumą, laimei, tendencijos taip pat išlieka palankios, nes daugiau nei 90 proc. šių protrūkių nėra skaitlingi – juose registruota mažiau nei dešimt susijusių pirminių atvejų. Šiuo metu esame registravę 6 aktyvius protrūkius, kuriuose pirminių susijusių atvejų skaičius viršija 20. Jie registruoti Marijampolės ir Utenos apskrityse veikiančiose ugdymo įstaigose“, – teigia J. Petravičienė.
Vertinant protrūkių pasiskirstymą regionuose, daugiausia jų registruota Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse. Kiek mažiau, kaip ir ankstesniais laikotarpiais, Utenos ir Alytaus apskrityse.
„Vis dėlto, nors pastaruoju metu daug kalbama apie koronavirusinės infekcijos atvejus ugdymo įstaigose, duomenys rodo, kad situacija jose tiesiog atspindi infekcijos plitimą visuomenėje. Kitaip tariant, situacija ugdymo įstaigose tampa svarbi ne pati savaime kaip kažkokia grėsmė, bet dėl to, kad dar nemaža dalis žmonių, kurie yra itin pažeidžiami, neturi imuniteto COVID-19 ligai“, – teigia NVSC atstovė.
Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą nustatyti 947 nauji COVID-19 atvejai, mirė 25 žmonės. Dviejų savaičių naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų mažėja jau savaitę ir šiuo metu siekia 1196 atvejus.