Švelni žiemos sezono temperatūra buvo jaučiama daugelyje pasaulio kraštelių.
Vasaris
Pagal Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (National Oceanic and Atmospheric Administration – NOAA) mokslininkus, 2017 – ųjų vasario vidutinė pasaulinė temperatūra buvo žemesnė už 20-tojo amžiaus vidutinę. Tai buvo antrasis šilčiausias vasaris, remiantis 1880-2017 metų duomenimis, nepralenkė tik pernai metų, 2016.
Sezonas
Vidutinė temperatūra nuo gruodžio iki vasario buvo -16,8 laipsnių žemiau 20-to amžiaus vidutinės. Tai buvo antrasis šilčiausias žiemos laikotarpis, sekantis po 2015-2016 metų sezono.
Šie metai
Metai iki šiol (nuo 2017 metų sausio iki vasario) buvo antri šilčiausi pirmieji metų mėnesiai, šiltesni buvo tik pernai metai.
Kiti pastebimi klimato reiškiniai ir faktai iš viso pasaulio praėjusį mėnesį:
Tęsėsi rekordiškai žemas jūros ledo prieaugis poliuose
Vidutinis Arkties jūros ledo prieaugis buvo 7.6 % žemesnis, nei 1981-2010 metų vidutinė vasario norma, o Antarktidos jūros ledo prieaugis buvo 24.4 % žemiau vidurkio. Abiejuose regionuose šį vasarį užfiksuotas mažiausias jūros ledo mastas nuo palydovinių stebėjimų pradžios 1979 metais.
Didesnė, nei vidutinė sniego danga Šiaurės pusrutulyje
Šiaurės pusrutulyje sniego dangos mastas buvo 22 didžiausias per 51 metus. Šiaurės Amerika turėjo 15 - tą mažiausią sniego dangą, o Eurazija patyrė 19 - tą didžiausią.
Šiltesnė, nei vidutinė žemė ir vanduo
Visame pasaulyje vidutinė jūros paviršiaus temperatūra ir žemės paviršiaus temperatūra šį vasarį buvo užfiksuota didžiausia šiais metais.
Kontinentai patyrė ekstremaliai aukštas ir žemas temperatūras
Pietų Amerika patyrė trečiąjį šilčiausią užfiksuotą vasarį. Šiaurės Amerikoje buvo užfiksuotas ketvirtasis, Azijoje aštuntasis; Afrikoje dešimtasis, o Europoje 17- tasis (susietas su 1997 metais), ir Okeanijoje – 25 - tasis.
Dėl to daugės ekstremalumų
Dauguma klimatologų sutaria, kad ateityje, dėl šylančio klimato, daugės ekstremalaus oro pavyzdžių, tokių kaip: staigios šalčio bangos, staigus vėjas, smarkus lietus. Todėl ir žiemomis orai labai svyruoja ir gali pakisti labai greitai.
„Dėl klimato kaitos ateityje daugės ekstremalių orų: netikėtų vėsių orų bangų, ne laiku ir pan. Pasirodys smarkus lietus, sniegas, vėjas, kuris išlaužo Kuršių nerijoje pušis arba dar ką nors. Pasaulyje daugėja tokių gamtos ekstremumų. Nėra taip, kad jie būtų savo jėga ypatingai dideli, bet, jeigu suskaičiuoti tų ekstremalių orų skaičių pasikartojimų per metus, tai jų jau daugėja”, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.