Visu bausmės atidėjimo laikotarpiu Ilja Bialikas negalės išvykti iš gyvenamosios vietos ribų be atsakingos institucijos leidimo. Iš kaltinamojo taip pat maksimaliam terminui – 3 metams – atimta teisė vairuoti transporto priemones.
Nukentėjusiųjų civilinius ieškinius teismas patenkino iš dalies. Iš UAB „Vilniaus viešasis transportas“ ir AB „Lietuvos draudimas“ žuvusios mergaitės tėvams iš viso priteista 60 tūkstančių eurų neturtinei ir 1031,19 eurų turtinei žalai atlyginti. Žuvusios moters suaugusiems sūnui ir dukrai turės būti išmokėta po 16 tūkstančių eurų neturtinei žalai atlyginti (dukrai taip pat turės būti atlyginta ir 6389,60 eurų turtinė žala).
Kaltinamasis turės atlyginti nukentėjusiesiems advokato išlaidas.
Teismas, skirdamas bausmę, įvertino nusikalstamos veikos pavojingumą – nors padarytas neatsargus nusikaltimas, tačiau sukelti neatstatomi padariniai. Įvertinta ir kaltinamojo asmenybė – I.B. yra vyresnio amžiaus, neteistas. Po nelaimės jis siekė atsiprašyti nukentėjusiųjų, jų intensyviai ieškojo net per privatų detektyvą, suradęs bandė atlyginti žalą, o žuvusiųjų artimiesiems atsisakius – pervedė 5000 eurų neturtinės žalos atlyginimui į teismo depozitinę sąskaitą. Teismo posėdžio metu visiškai pripažino padaręs nusikalstamą veiką, dėl įvykio gailėjosi, atsiprašė žuvusiųjų artimųjų. Teismą įtikino kaltinamojo elgesys proceso metu – teismas pripažino, kad I.B. gailėjosi ne formaliai, o nuoširdžiai. Tai teismas pripažino lengvinančia aplinkybe. Sunkinančių aplinkybių byloje nenustatyta.
Primename, kad nelaimė įvyko 2014 metų sausio 19 dieną sostinės Buivydiškių – Laisvės pr. – Rygos gatvių reguliuojamoje sankryžoje. Kaltinamasis, vairuodamas UAB „Vilniaus viešasis transportas“ priklausantį autobusą, sukdamas į dešinę, nepraleido per pėsčiųjų perėją, degant žaliam šviesoforo signalui, ėjusių pėsčiųjų – močiutės ir anūkės. Jos nuo patirtų sužalojimų žuvo.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.