• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mo­bi­liosios ko­man­dos – į na­mus

In­teg­ra­lias so­cia­li­nės glo­bos ir slau­gos pa­slau­gos

Jeigu kovo 28 dienos posėdyje Taryba pritars, Šiaulių miesto savivaldybėje bus kuriamos dvi mobiliosios specialistų komandos, kurios teiks integralias socialinės globos ir slaugos paslaugas paciento namuose. Trejus metus mobilių komandų veiklą finansuos Europos socialinis fondas.

REKLAMA
REKLAMA

Sukurs 14 naujų darbo vietų

„Šiauliuose trūksta kompleksinių socialinės globos ir slaugos paslaugų namuose. Dalis neįgalių, ligotų ar senyvo amžiaus žmonių nenori rinktis gyvenimo socialinės globos namuose, o ir ne visada tai būtina. Jų namiškiams dažnai fiziškai ir psichologiškai nelengva padėti sunkiai sergantiems artimiesiems, trūksta medicininių žinių. Todėl į pagalbą ateis mobiliosios specialistų komandos“, – „Šiaulių kraštui“ sakė Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Irena Kiurienė.

REKLAMA

Jos teigimu, Šiauliuose numatoma sukurti dvi mobiliąsias specialistų komandas – viena veiktų prie Socialinių paslaugų centro, kita – prie Globos namų.

Komandoje dirbs slaugytojas, šeši slaugytojo padėjėjai, socialinis darbuotojas ir keturi socialinio darbuotojo padėjėjai.

Komandos vyks į neįgaliųjų namus, kur atsižvelgiant į kiekvieną individualų atvejį, suteiks kokybišką integralią socialinės globos ir slaugos pagalbą – jei reikės, darys lašelinę, suleis vaistus, atliks pragulų profilaktiką.

REKLAMA
REKLAMA

Esą neįgaliųjų artimieji galės grįžti į darbo rinką, jei slaugydami artimąjį buvo priversti atsisakyti darbo.

Be to, mobiliosios komandos bus alternatyva stacionariai slaugai, nes Šiaulių miesto savivaldybės globos namai negali priimti visų norinčiųjų.

Socialinės paramos skyriaus duomenimis, Šiauliuose nuolatinės slaugos reikia 1254 asmenims. Dalis šių žmonių yra vieniši, kitus slaugo artimieji. 74 asmenys laukia eilėje į stacionarias socialinės globos įstaigas, 12 gauna socialinės globos paslaugas savo namuose, tačiau šių paslaugų trūksta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nupirks du automobilius ir įrangos

Bendras projekto biudžetas siekia 806 tūkstančius litų. Visą sumą planuojama gauti iš Europos Sąjungos socialinio fondo. Mobilioms komandoms bus nupirkti du lengvieji automobiliai, slaugos įranga.

Iš šių lėšų trejus metus bus mokamas darbo užmokestis komandose dirbantiems slaugos specialistams, finansuojami mokymai, tobulinama jų profesinė kvalifikacija.

REKLAMA

Socialinių darbuotojų ar socialinių darbuotojų padėjėjų, kurie dirbtų mobiliosiose komandose ar koordinuotų jų veiklą, darbo užmokesčio išlaidas kaip ir iki šiol finansuos Savivaldybė.

Siekiant įtraukti bendruomenę, bus organizuojami mokymai savanoriams pagalbininkams.

Vėliau našta teks Savivaldybei?

Savivaldybė įsipareigoja užtikrinti projekto tęstinumą 5 metus po jo įgyvendinimo.

„Ateityje slaugą namuose ketinama dotuoti iš valstybės biudžeto, kad neįgalus žmogus galėtų kuo ilgiau gyventi artimoje aplinkoje, o ne slaugos įstaigoje“, – sakė vedėja.

REKLAMA

Esą neįgalieji ir senyvo amžiaus žmonės globojami namuose jaučiasi daug saugesni ir laimingesni.

Tačiau kol kas informacija dėl valstybės dotacijos nėra patvirtinta, todėl pasibaigus projektui Šiaulių miesto savivaldybei gali tekti pačiai finansuoti mobiliųjų komandų veiklą. Vieneriems metams tam reikėtų 268 800 litų, per penkerius metus susidarytų 1,3 milijono litų suma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarstant šį klausimą Tarybos Finansų ir ekonomikos komitete politikams kilo abejonių, ar Savivaldybei tokia našta nebus per sunki.

Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas mobiliųjų komandų kūrimui pritarė. Esą visuomenė sensta, žmonės gyvena ilgiau, bet jiems reikia ir daugiau paslaugų.

Irena BUDRIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų