Prie šeimos gydytojų kabinetų pastarąją savaitę tįsta vis ilgesnės eilės. Žmonės čia priversti ateiti ne tik susirgę, bet ir receptų akių lašams, vaistams nuo skausmo, rėmens ar vitaminų. Sulaukęs didžiulio pacientų ir medikų pasipiktinimo, ministras Aurelijus Veryga mėgina švelninti situaciją – kad pacientams netektų laukti eilėse, siūlo telefonu išrašinėti elektroninius receptus.
„Padės labai daug atvejų išspręsti ir pacientų nebesiuntinės į ministeriją pas ministrą pasiskųsti, žmonės iš karto paskambins ten, kur reikia ir kam reikia, kas turi galimybę tą išspręsti“, - sako sveikatos apsaugos ministras ministras Aurelijus Veryga.
Šią dar vieną Verygos naujovę pacientai vertina prieštaringai. Vieni pritaria, mat nereikėtų eiti į polikliniką, tačiau kiti abejoja, ar neišvydęs ligonio medikas paskirs reikiamus vaistus.
Šeimos gydytojų atstovai abejoja, ar naujausias ministro siūlymas padės sumažinti eiles.
„Mes negalime pažinti visų pacientų pagal balsą. Kitas dalykas, kaip galima pacientui skirti gydymą nemačius jo, telefoninis receptas tikrai neturi prasmės“, - sako bendrosios praktikos gydytojų asociacijos atstovė Daiva Makaravičienė.
Pacientų organizacijos taip pat abejoja, ar nusistovėjusios vaistų pardavimo tvarkos griovimas ir mėginimas padėtį švelninti receptais telefonu padės.
Nors ir siūlo receptus užsisakyti telefonu, ministras Veryga dar negali pasakyti, kada ši naujovė bus įteisinta. O ir pripažįsta, kad dažnam ligoniui vizito pas medikus išvengti vis tiek nepavyks, mat telefonas padėtų tik prasitęsti jau išrašytą receptą. Ministrą Verygą pastaruoju metu spaudžia ne tik vaistų negaunantys pacientai, bet ir mažomis algomis besiskundžiantys dar neemigravę medikai.
Medikų profsąjungos spaudžia ministrą jau nuo sausio surasti papildomus 200 mln. € ir didinti algas. Ministras įrodinėja jau po pusantro mėnesio tokios sumos biudžete nerasiąs. Tačiau medikai tuo netiki.
Medikų bendruomenė skundžiasi, kad visoje ES už juos mažiau uždirba tik rumunai ir derybose spaudžia ministrą jau nuo sausio pirmosios atlyginimus padidinti mažiausiai trečdaliu.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.