„Jau daugiau kaip 10 metų privačios gydymo įstaigos turi teisę pasirašyti sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis ir pretenduoti į Privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšas. Reikalavimas tiek joms, tiek valstybės ir savivaldybių įstaigoms išlieka toks pats – turėti reikiamą licenciją ir išreikšti ketinimą teikti iš PSDF apmokamas paslaugas. Nors pirmiausia reikia užtikrinti, kad finansavimą būtinosioms paslaugoms gautų valstybinės medicinos įstaigos. Bet kadangi jos ne visada gali tokias paslaugas suteikti laiku ir pageidaujamos kokybės, negali būti užkirstas kelias ir privačiai medicinai. Esminis klausimas – kaip apsaugoti piliečius nuo tokio nesąžiningo kai kurių privačių įstaigų elgesio, kai už tą pačią paslaugą sumoka ir Ligonių kasa, ir pacientas, - interviu „Verslo žinioms“ pareiškė ministrė.
Pasak jos, dabar Lietuvoje veikia 2785 privačios sveikatos priežiūros įstaigos, jose dirba 4553 gydytojai, 2722 odontologai.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.