„Tikėtis ir galvoti, kad priimtas įstatymas padarys stebuklą ir universitetai atsiras penkišimtuke ar kitose reitingo aukštose pozicijose, nereikia, nes įstatymas yra tik susitarimas, prielaidos. O visa kita padaro žmonės, kurie dirba šitose institucijose - rektoriai, profesoriai, dėstytojai, kokie studentai ateina ar jie patys geriausi, ar mes priimame bet kokius kaip šiandieną, kad tik ateinų, dėl to, kad reikalingas finansavimas“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministrė.
Pagal naują redakciją, priėmimo kriterijai galios ne tik stojantiems į valstybės finansuojamas, bet ir į mokamas studijų vietas. Ministerija teigia, kad tai užtikrins studijų kokybės augimą – kartu su šimtukininkais nebegalės studijuoti baigę mokyklas itin prastais pažymiais, kaip atsitinka dabar.
Įstatymas taip pat įtvirtina studijas valstybės užsakymu – valstybė sudarys sutartis su aukštosiomis mokyklomis, įvertinusi specialistų poreikį. Ministerija tikina, kad tai leis efektyviau paskirstyti biudžeto finansavimą valstybei reikalingų specialistų rengimui. Kritikai sako, kad ši tvarka sukuria prielaidas politizuoti procesą.