„Turbūt didžiausia problema iki šiol buvusi, kad tos pratybos tikrai didžiulės, bet skaidrumas tikrai yra mažas. Švelniai tariant, yra nesmagu, yra simuliuojamos atakos prieš vadinamąsias aukštesnio pajėgumo šalis, tai yra NATO aljansas“, - LRT laidoje „Savaitė“ sakė R.Karoblis.
Pasak jo, pratybose yra simuliuojami puolamieji veiksmai prieš Lenkiją ir Baltijos šalis.
„Tai yra ne gynybos, tai yra, matyt, puolamojo pobūdžio, simuliacija prieš NATO, konkrečiai – ir prieš Baltijos šalis ir, matyt, Lenkiją. Taip, tai žvalgybos duomenys – ir mūsų, ir sąjungininkų – pirmiausia, kalbame apie pratybas, nėra jokių preliudijų apie pilną ar dalinį konfliktą“, – sakė krašto apsaugos ministras.
Pasak jo, didžiausia šiuo metu numatoma pratybų rizika - galimos klaidos: paklydimas, „lokalūs bandymai patikrinti budrumą kitomis priemonėmis“.
Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento balandį paskelbtame kasmetiniame grėsmių vertinime nurodoma, kad šalies vakarinėje dalyje ir Karaliaučiaus krašte karines pajėgas sustiprinusi Rusija šiuo metu sugebėtų per 24–48 valandas pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes.
Žvalgybos tarnybos taip pat perspėjo dėl galimų provokacijų pasienyje per rugsėjį vyksiančias Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „ Zapad2017“.
Baltarusijos gynybos ministras tuomet pranešė, kad pratybose „Zapad 2017“ rugsėjo 14–20 dienomis dalyvaus 13 tūkst. karių, o jos bus gynybinio pobūdžio. Lietuvos žvalgybos teigimu, „labai tikėtina, kad tikrasis mokymų dalyvių skaičius bus didesnis, o mokymų scenarijuje bus numatytas ginkluotas konfliktas su NATO“. Dalis mokymų vyks greta Lietuvos sienos, į Baltarusijos teritoriją bus perdislokuota daug Rusijos karių ir kovinės technikos.