• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius tikisi, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) migrantų apgręžimą Lietuvoje vertins kitaip nei Graikijoje.

Vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius tikisi, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) migrantų apgręžimą Lietuvoje vertins kitaip nei Graikijoje.

REKLAMA

Strasbūro teismas antradienį pripažino Graikiją kalta dėl sistemiškai vykdomos prieglobsčio prašytojų apgręžimo politikos.

Pasak V. Kondratovičiaus, Lietuva teismuose turi panašią bylą, tačiau kiekvieną atvejį reikia vertinti individualiai.

„Yra truputį skirtinga situacija negu ta, kuri buvo Graikijoje. Pas mus visgi buvo vykdoma kitaip, nors, aišku, politika buvo panaši, bet turėjome kitokią situaciją“, – trečiadienį žurnalistams teigė ministras.

„Dabar yra informacija, kad mūsų byla perduota išplėstinei kolegijai. (...) Galimai Europos (Žmogaus Teisių) Teismas pažiūrės kitaip, nei žiūri dažniausiai, kaip šiuo atveju, su Graikija“, – pažymėjo V. Kondratovičius.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, Lietuva lauks, koks bus priimtas sprendimas dėl jos migrantų apgręžimo, o po teismo sprendimo „žiūrėsime, kas ir kaip“.

REKLAMA

2019 metais vykusio moters sugrąžinimo į Turkiją bylą išnagrinėjęs EŽTT antradienio nutartimi konstatavo, kad Graikijos valdžios institucijos trečiųjų šalių piliečiams iš Turkijos tuo metu sistemiškai ir neteisėtai taikė apgręžimo politiką.

Strasbūre įsikūrusio teismo sprendimas gali tapti precedentu: tai – pirmas kartas, kai Graikija pripažinta vykdžiusi apgręžimus.

Teismo duomenimis, moteris pasitraukė iš šalies ieškodama apsaugos po to, kai Turkijoje buvo nuteista laisvės atėmimu už priklausymą vietos valdžios teroristine laikomai Fethullah Guleno (Fetchula Giuleno) organizacijai. Vis tik ji buvo prievarta grąžinta į Turkiją, neleidžiant siekti apsaugos Europos Sąjungoje.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas taip pat nurodė, kad Graikija pareiškėjai turi kompensuoti 20 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Lietuva griežtesnių priemonių migrantų atžvilgiu ėmėsi 2021 metais, susidūrus su jų antplūdžiu iš Baltarusijos. Tuomet iš kaimyninės šalies į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Reaguojant į tai įteisintas migrantų apgręžimas pasienyje ir apribotos galimybės pasienyje prašytis prieglobsčio. Nevyriausybinės organizacijos kritikuoja tokią politiką, teigdamos, kad taip pažeidžiama tarptautinė teisė.

Iki dabar Lietuvos pasieniečiai migrantus apgręžė beveik 23 tūkst. kartų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų