Jo teigimu, tai nustatė atliktas vidinis aplinkybių patikrinimas.
„Vienas patikrinimas dėl procedūrų, dėl galimo pareigūnų neveikimo baigtas. Pareigūnai veikė pagal nustatytus algoritmus, padarė tai, ką reikėjo, bet ką pamatėme darydami tyrimą, kad procedūros – labai fragmentuotos, nėra bendro koordinavimo. Tai mes ir keisime“, – antradienį LRT televizijai sakė ministras.
Anot jo, šią savaitę savo siūlymus turėtų pateikti ir darbo grupė, kuri rengia konkrečius sprendimus, ką reikėtų keisti tranzitinių traukinių kontrolės tvarkoje.
Vidaus reikalų ministras pranešė, kad fiksuotas atvejis, kai asmuo iš Rusijos nelegaliai mėgino į Lietuvą patekti upe. Anot V. Kondratovičiaus, jis buvo grąžintas į tėvynę.
„Yra tokių atvejų, jie gana vienetiniai“, – tvirtino ministras.
BNS rašė, kad 2004 metais gimęs Rusijos pilietis Danilas Muchametovas iš tranzitinio traukinio Adleris-Kaliningradas pabėgo birželio 17 dieną.
Policijos žiniomis, kai traukiniui iki Kybartų geležinkelio stoties buvo likę važiuoti apie 25 minutes, tarp Pilviškių ir Kybartų palydovė pastebėjo atidarytas traukinio duris, per kurias asmuo galėjo iššokti.
Šio ruso Lietuvos policija dar ieško, apie jį pranešta ir partneriams užsienyje.
Liepos pradžioje prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo. Anksčiau Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai bylos nekėlė, nes teisiškai nerado nusikaltimo sudėties.
Kaliningrado tranzitas vykdomas remiantis galiojančiu Europos Sąjungos ir Rusijos susitarimu ir jame apibrėžtais įsipareigojimais.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai pasienio kontrolės punktuose atlieka Rusijos keleivių, vykstančių supaprastintu tranzitu, dokumentų patikrą. Taip užtikrinama, kad į šalį nepatektų nepatikrinti, pasislėpę asmenys bei visi sąstatu vykstantys asmenys būtų patikrinti vadovaujantis Šengeno sienų kodekse numatytais reikalavimais.
Per Lietuvą ketinantys vykti Rusijos piliečiai negali kelti grėsmės nacionaliniam saugumui, neturi būti įtraukti į ieškomų asmenų sąrašus, privalo turėti galiojančius ir tinkamus dokumentus bei vizas ar specialųjį leidimą, leidžiantį vykti tranzitu.
Keleivių sąrašas iš anksto gaunamas iš Užsienio reikalų ministerijos ir rizikos vertinimas pradedamas dar prieš keleiviams atvykstant traukiniu.
Nuo valstybės sienos iki Kybartų ir Kenos vykdoma keleivių tranzito stebėsena. Esant poreikiui – vykdant traukinių palydą, reaguojant į incidentus ar atliekant pasišalinusių asmenų paiešką – pasitelkiamas pasieniečių sraigtasparnis.
Policija ir Viešojo saugumo tarnyba vykdo patruliavimą, incidentų prevenciją bei reaguoja į incidentus.
Prieš tai panašus pasišalinimas iš traukinio fiksuotas 2020 metais, kai netoli Vilniaus iššoko uzbekas, jis, įvykus nelaimingam atsitikimui, žuvo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!