Didžiausi metų IT nusivylimai – itin plati ir itin subjektyvi sritis, nes su didesniais ar mažesniais nusivylimais savo darbo vietoje beveik kasdien susiduria ir sistemų administratoriai, ir eiliniai vartotojai. Ilgai lauktos technologijų naujovės, su kuriomis buvo siejami plačiam pirkėjų ratui skirtos elektronikos vartotojų lūkesčiai, 2011-aisiais vienus nuvylė, o kitus pradžiugino, nes tai, kas vieniems atrodo kaip privalumas, kitų laikoma trūkumu. Tad siūlydami išreikšti savo nuomonę apie didžiausius 2011 m. IT šnipštus, rėmėmės didžiausią IT žiniasklaidos dėmesį šiemet pritraukusiais naujais nešiojamosios elektronikos produktais. Jūsų dėmesiui - TOP 5 labiausiai technologijų apžvalgininkus ir nemažą dalį vartotojų nuvylę šių metų debiutai.
1. „Chromebook“
„ChromeBook" (nuotr. Gamintojo)
„Google“ šiemet pristatyti „Chromebook“ internetiniai kompiuteriai (netbooks), kuriuos valdo operacinė sistema „Chrome OS“, iš pažiūros turėjo būti patrauklus pasiūlymas norintiems greitai (per 8 sekundes) pasikraunančio kompiuterio, skirto svarbiausiems darbams, nenaudojančio daug vietos užimančių taikomųjų programų ir duomenis bei programas laikančio interneto serveriuose. Tačiau paaiškėjo, kad totalus persikėlimas į internetą „Chromebook“ vartotojų nenudžiugino: paaiškėjo, kad siūlomi darbo „off-line“ sprendimai yra nepatogūs ir neišbaigti, o negalėjimas neprisijungus prie interneto naudotis el. paštu, darbotvarke ir savo dokumentais sukėlė itin didelį nusivylimą. Tiesa, „Google“ netrukus išleido naujus „Chromebook“ modelius su 3G ryšiu ir išplėstomis darbo „off-line“ galimybėmis, tačiau iš visko sprendžiant situacijos tai neišgelbėjo. „Chromebook“ gamintojai „Samsung“ ir „Acer“ lapkritį smarkiai atpigino savo modelius, o tai rodo, kad jų paklausa nepateisino lūkesčių. Oficialios pardavimų apimtys nenurodomos, tačiau tai, jog patys pigiausi „Chromebook“ modeliai pardavinėjami už 299 dolerius, ir tai, kad šių kompiuterių neapsiėmė gaminti joks kitas gamintojas, daug ką pasako.
2. „HP TouchPad“ ir „WebOS“
„HP TouchPad" (nuotr. Gamintojo)
Nors HP planšetiniai kompiuteriai „TouchPad“ populiarumu rinkoje šiemet nusileisdavo tik „Apple“ „iPad“ planšetėms, bendrovė pranešė nutraukianti savo įrenginių su „WebOS“ operacine sistema gamybą.
1,2 milijardo dolerių už „WebOS“ bendrovei „Palm“ sumokėjusi HP daug vilčių siejo su jos valdomu „TouchPad“ planšetiniu kompiuteriu, turinčiu 25 cm įstrižainės ekraną ir kainuojančiu 499 JAV dol. Tačiau HP pavyko parduoti tik mažiau nei 10 proc. planuoto „HP TouchPad“ kiekio, bendrovė susidūrė su trečiųjų šalių programinės įrangos trūkumu. Įvertinusi gamybos kaštus ir pajamas HP priėmė sprendimą atsisakyti „HP TouchPad“ su „WebOS“, o sukauptas šių kompiuterių atsargas išparduoti vos už 99 dolerių kainą (akivaizdi populiarumo priežastis). Buvo skelbiama, kad „HP TouchPad“ savikaina siekė 300 dolerių.
Tiesa, naujoji HP vadovė Megė Whitman jau kalba apie galimą „WebOS“ įrenginių sugrąžinimą į gamybą, bet ar taip bus iš tikrųjų, sužinosime tik 2012 metais.
3. „iPhone 4S“
„iPhone 4S“ (nuotr. SCANPIX)
Nors naujojo „Apple“ telefono pardavimų apimtys niekaip neleidžia vadinti jo nesėkme, tačiau lūkesčiai, sieti su naujos kartos „iPhone 5“, tikrai nepasiteisino. Techniniu požiūriu „iPhone 4S“ nusileidžia konkurentų „Samsung“, „Motorola“, HTC telefonams – jie turi didesnius ekranus, LTE ryšio modulius, NFC artimojo ryšio mikroschemas, galingesnius ir daugiau branduolių turinčius procesorius. Šis „iPhone 4S“ atsilikimas dar labiau išryškės kitais metais, kai „Android“ telefonų gamintojai pateiks naujus modelius su 4 branduolių procesoriais. Tiesa, kalbama, kad ir pati „Apple“ jau ruošia rinkai „tikrąjį“ „iPhone 5“, kuris jau nebus išorinis „iPhone 4“ klonas, kaip „iPhone 4S“.
„Windows Phone 7“ (nuotr. Balsas.lt)
Naujus išmaniuosius telefonus su „Microsoft“ mobiliąja OS „Windows Phone 7“ rinkai pateikė HTC, „Dell“, „Samsung“, LG ir „Nokia“, tačiau „Microsoft“ dalis mobiliųjų operacinių sistemų rinkoje išliko labai maža: 1,7 proc. antrąjį šių metų ketvirtį ir 1,6 proc. - trečiąjį. „Microsoft“ išlieka optimistė ir tikisi, kad, nepaisant vangaus starto, 2012 m. „Windows Phone 7“ įsibėgės kaip reikiant. Pažiūrėsime. Galbūt optimizmą skatina su naująja „Windows 8“ siejami lūkesčiai, nes ši OS bus pirmoji, skirta naudoti ir asmeniniuose kompiuteriuose, ir planšetėse, ir išmaniuosiuose telefonuose. Kaip bus, pamatysime, o šiemet „Windows Phone 7“ stebuklų neparodė.
„Nintendo 3DS7“ (nuotr. Gamintojo)
„Nintendo“ mobilioji žaidimų konsolė „Nintendo 3DS7“ šiemet rinkoje buvo pasitikta šaltu dušu. Bendrovė buvo priversta skatinti jos paklausą 40 proc. sumažindama kainą, tačiau ar tai padės, dar neaišku. Šiemet „Nintendo“ akcijų vertė smuko beveik 50 proc., ir prie to neabejotinai prisidėjo prastas „Nintendo 3DS7“ debiutas. Sunku pasakyti, ar 3D vaizdo galimybė mažuose ekranuose visiškai neįdomi vartotojams, galbūt ši technologija dar paprasčiausiai nėra pakankamai „sunokusi“, kad apsaugotų vartotojus nuo įprastinių 3D vaizdo bėdų - galvos skausmo ilgai žiūrint į ekraną ir vaizdo iškraipymų žvelgiant didesniu kampu.