• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kasdien mieste girdime kaukiančias sirenas ir matome į nelaimes vykstančias specialiąsias tarnybas, tačiau švyturėliai ne visada reiškia tikrą pavojų. Po melagingo pranešimo apie bombą Šiaulių prekybos centre vyko operacija „Skydas“, ant kojų buvo sukelti pareigūnai. Tokios situacijos Bendrojo pagalbos centro darbuotojams, pasirodo, yra kasdienybė.

Melagingų iškvietimų sulaukia kasdien

BPC Klaipėdos skyriaus viršininkas Rolandas Milius Etaplius.lt pasakojo, kad Bendrasis pagalbos centras melagingų iškvietimų sulaukia kas dieną ir juos reikėtų skirstyti į keletą rūšių.

„Reikėtų melagingus iškvietimus išskirti į dvi grupes. Pirma grupė melagingų iškvietimų – apie kuriuos mes sužinome po laiko. Pavyzdžiui, moteris praneša apie prieš ją smurtaujantį sutuoktinį, t.y. dėl smurto artimoje aplinkoje, policija nuvyksta ir paaiškėja, kad moteris tik norėjo pagąsdinti ar kažką kita, bet jokio smurto nėra ir nebuvo. Tai yra melagingas iškvietimas, bet apie jį BPC sužino tik jei policija pradeda teisinius veiksmus dėl melagingo pagalbos tarnybų iškvietimo. Antroji grupė – kada melagingu iškvietimu galima laikyti nuo pačios skambučio pradžios. Pavyzdžiui, padėti sprogmenys mokyklose, gaisrai. Nors ir kyla įtarimas, kad pranešimas gali būti melagingas, BPC negali nereaguoti ir vadovautis tik spėjimais“, – apie melagingų iškvietimų pobūdį aiškino R. Milius.

BPC vadovas įspėja, kad už piktavališką elgesį skambinant numeriu 112 gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė. Skambinimas pagalbos telefono numeriais žinant, kad nėra pagalbos poreikio užtraukia įspėjimą arba baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

REKLAMA
REKLAMA

Žinomai melagingas priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki šešių šimtų litų arba administracinį areštą iki trisdešimties parų. Bendrojo pagalbos centro operatoriaus garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu taip pat gali kainuoti nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų, arba užtraukti administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

REKLAMA

„Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo iškviestos specialios tarnybos, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu“, – įstatymą cituoja Rolandas Milius.

Darbuotojai pamoko meluojančius vaikus

Paklaustas, ar melagingais skambučiais dažnai piktnaudžiauja vaikai, BPC Klaipėdos skyriaus viršininkas Rolandas Milius sako, jog nustatyti dažnumą sunku, tačiau skambučių sulaukia, o kartais darbuotojai pamoko piktai pokštaujančius ir darbą trukdančius vaikus.

REKLAMA
REKLAMA

„Sunku įvertinti kaip dažnai vaikai piktnaudžiauja. Tokios statistikos nedarome ir neturime. Kadangi vaikų skambučiai dažniausiai pasireiškia tuo, kad būna įžeidimai arba kalba nesusijusi su pagalbos prašymu, tokius skambučius BPC darbuotojai kaip galima greičiau nutraukia ir negaišta laiko. Piktybiškais atvejais BPC dažniausiai vakarais perskambina telefono numeriu kuriuo skambino vaikas ir pakalba su vaiko tėvais apie jų atžalos veiklą ir elgesį“, – Etaplius.lt pasakojo R. Milius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrasis pagalbos centras, už vaikų pokštus jokių sankcijų nei vaikams, nei jų tėvams netaiko. Piktybinius ar melagingus atvejus tirti BPC perduoda teritoriniam policijos padaliniui, kur ir priimamas sprendimas dėl sankcijų taikymo (kreipiamasi į teismą ir pan.).

Džiugu tai, jog vaikai ne tik linksminasi skambindami greitosios pagalbos numeriu, tačiau praneša ir apie realų pavojų.

„Vaikai yra pranešę ir apie gaisrus, apie smurtą artimoje aplinkoje, apie sveikatos sutrikimus. Negaliu atsakyti ar jie mokomi iškviesti pagalbą, mokyklų švietimo programose BPC nedalyvauja. Mokyklai nusimačius pamokas BPC specialistai mielai sudalyvauja ir moko išsikviesti pagalbą. Bet tokių mokyklų – vienetai. Gali būti, kad vaikai mokomi ir be Bendrojo pagalbos centro specialistų dalyvavimo“, – sakė Bendrojo pagalbos centro Klaipėdos skyriaus viršininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų