ULAC specialistai primena, kad salmoneliozė yra viena dažniausiai registruojamų zoonozių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.
Per paskutinius 10 metų (2006-2016) segamumas salmonelioze mūsų šalyje palaipsniui mažėjo, tačiau buvo 2-3 kartus didesnis už Europos Sąjungos vidutinį. Ligų epidemiologinės priežiūros duomenys rodo, kad pagrindiniais salmoneliozės rizikos perdavimo veiksniai yra vištų kiaušiniai, broilerių mėsa ir jų produktai. Šiltasis metų laikas yra labai palankus įvairioms bakterijoms (ypatingai salmonelėms) plisti, todėl
ULAC medikai rekomenduoja:
Maisto gaminimui naudoti šviežią, gerai termiškai apdorotą mėsą, paukštieną, kiaušinius, pieną.
Žalią mėsą, kiaušinius laikyti šaldytuve ir atskirai nuo kitų produktų.
Visada nusiplauti rankas prieš gaminant maistą ir kiekvieną kartą po žalios mėsos dorojimo, pasinaudojus tualetu, po sąlyčio su gyvūnų, ligonių išmatomis.
Pagaminus maistą nuvalyti visus virtuvės paviršius, išplauti įrankius ir indus. Nuolat nukenksminti kempinėles, šluostes, jas virinant ar pamerkiant į buityje naudojamus dezinfekuojančius tirpalus.
Nepalikti paruošto maisto kambario temperatūroje ilgiau nei 2 val. Nesuvalgytą ar iš anksto paruoštą maistą laikyti šaltai, kad bakterijos negalėtų jame pasidauginti.