„Partijos tarybos sprendimas (dėl V. Bukausko atšaukimo – BNS) yra padarytas vakar apklausos būdu, 90 proc. pritarė tam dalykui“, – penktadienį BNS sakė „darbiečių“ lyderis Viktoras Uspaskichas.
„Tiesiog partija pati turi identifikuotis, siūlyti savo programines nuostatas. Kada ėjome į „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją, buvo įstatymų projektai, kuriuos žadėta užregistruoti ir pristatyti, to nebuvo padaryta. Kam mums ten sėdėti su jais, jeigu nevykdoma mūsų programa?“ – aiškino Darbo partijos pirmininkas.
Dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje šiuo metu besideranti partija „Tvarka ir teisingumas“ Seime turi septynių narių frakciją. Tai minimalus parlamentarų skaičius sudaryti frakciją.
V. Bukausko išėjimas sugriautų „tvarkiečių“ frakciją.
Jo priklausymas „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai taip pat reiškė netiesioginę Darbo partijos paramą valdantiesiems.
„Mes neatsisakome paramos, mes su tomis pačiomis nuostatomis galime ateiti, bet jau derėsimės partijos vardu, o ne per „tvarkiečius“, – BNS sakė V. Uspaskichas.
Be to, nuo šios savaitės Darbo partijai Seime atstovauja ne tik V. Bukauskas, bet ir buvęs liberalas Andrius Mazuronis. Jis tapo šios politinės jėgos nariu.
„Matydamas dabartinės valdančiosios daugumos negebėjimą susikoncentruoti į valstybei svarbių klausimų sprendimą bei Seime tvyrantį chaosą ir pasimetimą, nusprendžiau jungtis prie naujai besiformuojančios, jaunatviškos bei veržlios Darbo partijos komandos“, – partijos pranešime cituojamas politikas.
Į šį parlamentą A. Mazuronis pateko balandį pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą, mandato atsisakius Arūnui Gelūnui.
Kadangi jau ateidamas į Seimą jis dėl vidaus nesutarimų buvo palikęs Liberalų sąjūdį, tapo Mišrios Seimo narių grupės nariu.
A. Mazuronis penktadienį BNS teigė, kad ir toliau planuoja dirbti šioje grupėje.
Pasak V. Uspaskicho, „darbiečių“ gretos Seime dar gali pasipildyti.
„Gali būti ir ne du labai greitai. Kalbos vyksta“, – BNS sakė „darbiečių“ vadovas.