• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno miesto savivaldybės konservatoriai piktinasi laikinosios sostinės mero Visvaldo Matijošaičio sumanymu istorinės Prezidentūros kiemelyje pastatyti paminklą daugiau nei prieš dešimtmetį mirusiam prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui. Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Kauno taryboje seniūno Pauliaus Lukševičiaus, jo atstovaujama politinė jėga bandys priešintis šiai iniciatyvai.

Kauno miesto savivaldybės konservatoriai piktinasi laikinosios sostinės mero Visvaldo Matijošaičio sumanymu istorinės Prezidentūros kiemelyje pastatyti paminklą daugiau nei prieš dešimtmetį mirusiam prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui. Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Kauno taryboje seniūno Pauliaus Lukševičiaus, jo atstovaujama politinė jėga bandys priešintis šiai iniciatyvai.

REKLAMA

„Ši žinia buvo kaip žaibas iš giedro dangaus. Tai, veikiausiai, mero vienasmenis sprendimas“, – Eltai teigė politikas, pridurdamas, kad jau kitą savaitę vyksiančiame posėdyje bus iškeltas šis klausimas.

„Mano asmenine nuomone, ponas Brazauskas niekaip nėra susijęs su Kaunu. Turime blogą situaciją Kauno miesto savivaldybėje, nes neturime istorinės atminties komisijos. Tada kas ką nori, tas tą daro, kokius nori paminklus stato. Neturime nuosaikios istorinės programos, kas turi mieste atsispindėti istoriškai. Statome paminklą Aleksandrui Jogailaičiui, kuris su Kaunu nėra stipriai susijęs, o dabar Algirdui Brazauskui... Tokie dalykai nesuprantami“, – teigė konservatorius.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikinti mero V. Matijošaičio sumanymo neskuba ir Kauno socialdemokratai. Nepaisant to, kad Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) vadovavęs A. Brazauskas iki šio liko vienu iš svarbiausių šios politinės jėgos simbolių, skubėti su paminklu, pažymi vienas iš socdemų atstovų, nereikėtų.

REKLAMA

„Prezidentas Algirdas Brazauskas yra ir ideologiškai, ir sielai artimas. Tačiau ši iniciatyva yra pakankamai šviežia, mes ją tik šiandien išgirdome. Net frakcijoje nespėjome aptarti. Tad, iš vienos pusės, kaip ir neprieštarautume tokiai iniciatyvai, tačiau iš kitos pusės, reikėtų įvertinti visus aspektus. Visos iniciatyvos turi būti išdiskutuotos. Nesinorėtų, kad tai būtų vienašališkai sprendžiama, miestas turi būti projektuojamas taip, kad daugumai tiktų“, – Eltai teigė Kauno miesto skyriaus socialdemokratų pirmininkas Robertas Kaunas.

REKLAMA
REKLAMA

ELTA primena, kad Kauno miesto savivaldybė trečiadienį pranešė, jog V. Matijošaitis inicijuoja paminklo A. M. Brazauskui statymą Istorinės Prezidentūros kiemelyje.

Kaip pranešime teigė V. Matijošaitis, iki šiol buvusiam valstybės vadovui nėra pastatyta deramo atminimo ženklo, todėl tai bus bandoma padaryti Kaune.

Šį mero siūlymą Kauno miesto taryba planuoja svarstyti kitą savaitę vyksiančiame posėdyje.

Kultūros ministras Simonas Kairys kategoriškai nesutinka su Kauno mero užmoju statyti paminklą A. M. Brazauskui. Pasak jo, buvusio šalies vadovo įamžinimui reikia ieškoti kitos vietos.

siaip jau, niekada gyvenime nebalsavau uz Brazauska, LDDP, socialdemokratus. bet Brazauskas buvo Lietuvos prezidentas, neziurint komunistines praeities, jis taip pat suvaidino tam tikra vaidmeni Lietuvos nepriklausomybes atkurime. jam paminkla reiketu statyti sostineje, bet ten to bent jau artimiausiu metu nebus, nes Vilniaus valdzia savaip vienpusiskai supranta istorija . be to jau beveik atviru tekstu skelbia svajones pastatyti grandozini paminkla Landsbergiui, nors viens kitam netrukdo. ka gi, bus tada paminklas Kaune. ir del viso sito bus dar eiline proga mums visiems pasipykti ir isvadinti vieniems kitus visaip negraziai:):):)
Jau pastatė ožiui paminklą Jūrėje ,atidarymą transliavo LR-T
PREZIDENTAI ir P E zidentai
PREZIDENTAI ir P E zidentai
---"Kokius išskirtumėte svarbiausius jo darbus, padarytus Lietuvai? Pirmiausia – ėjimas į Vakarus, nors galbūt ir ne prieš savo valią. Jis sugebėjo įsiklausyti į partnerių, į kolegų ir oponentų kritiką. Antra – sugebėjimas atskirti komunistų partiją ir stoti jos priešakyje, laikotarpiu, kai SSRS dar nė viena to nebuvo padariusi. Tai kaip ir buvo prologas eiti į Lietuvos nepriklausomybę. Trečia – Valdovų rūmai. Jis buvo iniciatorius, teigė, kad juos reikia atkurti. Tuo metu jis susilaukė kritikos ir replikų, kad stato rūmus sau, bet net sveikatos neturėdamas, sirgdamas vėžiu iki paskutinių dienų rūpinosi tais Valdovų rūmais. Kaip matome, Brazausko nėra, bet Valdovų rūmai stovi ir jau tapo vienu lankomiausiu objektų – nepriklausomos Lietuvos pasididžiavimu. Kai skaitai įvairius šaltinius, supranti, kad Brazauskui gali prikišti ką nori, bet daugeliu atveju tai turės valstybininkų požiūrį. Tuo požiūriu jį galėčiau lyginti su Adamkumi. Jis žiūrėdavo ne į trumpą laiką, bet į perspektyvą. REKLAMA 1992-1993 metais Lietuvos visuomenėje buvo didžiulis susipriešinimas visuomenėje. Atsirado „landsbergistai“, „brazauskininkai“, dėl kurių pykdavosi net ir giminės. O ką jau kalbėti apie vyravusią ekonominę krizę, emigraciją ir kitus dalykus. Bet jis surado, kaip visuomenę apraminti, suvaldyti. Aišku, tą tęsė ir kiti prezidentai, ir Seimas bet jis padėjo to pamatus. Supraskime, kad daugeliu atveju jam būnant valdžioje buvo daromi pirmieji darbai, pirmos reformos. Nors ir neišvengta klaidų, patirtis rodo, kad daugelis dalykų padaryta neblogai. Kuo jis labiausiai skyrėsi nuo vėlesnių šalies prezidentų? Jis sugebėjo su visomis užsienio kaimynėmis laviruoti – stengdavosi ir su Rusija, ir su Baltarusija, ir su Vakarais bendrauti. Kai pasižiūrime į kitus prezidentus, matome, kad santykiai užsienio politikoje nebuvo ar nėra tokie geri. Tai su Lenkija suprastėjo reikalai, tai dar kas įvyksta. Daugiausiai panašumų šioje srityje jis turėjo su [Valdu] Adamkumi, kuris netgi ir daugiau padarė – sutvirtino santykius su Ukraina, bendravo su Gruzija. Šiuo požiūriu jie labiausiai ir dera. REKLAMA Net pats Adamkus ne kartą stebėjosi, kad nors jis liberalas, geriausiai sutinka su prezidentu Brazausku, kas jam pačiam buvo šokas. O apie dešiniuosius, kalbu apie Landsbergį, Adamkus taip pagarbiai tikrai neatsiliepė. Taip pat jie buvo kaimynai Turniškėse, dažnai bendravo, gana gerai sutarė.. O [Dalios] Grybauskaitės ir Nausėdos prezidentavimo santykis visiškai kitoks. Ačiū už pokalbį.''

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų