• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad jei Vyriausybė nesiims jokių veiksmų, nuo liepos 1-osios elektros kainos išaugtų apie 50 proc., o dujų – du kartus. Jo vertinimu, reikėtų apsispręsti dėl kainų įšaldymo.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad jei Vyriausybė nesiims jokių veiksmų, nuo liepos 1-osios elektros kainos išaugtų apie 50 proc., o dujų – du kartus. Jo vertinimu, reikėtų apsispręsti dėl kainų įšaldymo.

REKLAMA

Vyriausybės atstovai valdantiesiems priklausančių frakcijų nariams ketvirtadienį žada pristatyti antiinfliacinį planą, apimantį galimas išmokas mažiausiai uždirbantiems žmonėms, pensininkams, įskaitant kompensacijas už šildymą, dujas ir elektrą.    

Pateikė keturis sprendimus

M. Majausko nuomone, Vyriausybė gali įgyvendinti keturis sprendimus infliacijai mažinti. Pirmas – ma-inti energijos kainas.

„Jeigu nieko nedarytume, nuo liepos 1 d. elektros kainos augtų 50 proc., dujų kainos – du kartus. Čia reikalinga priimti sprendimus dėl kainų įšaldymo. Koks kainų augimo procentas yra toleruojamas ir protingas, turi apsispręsti Vyriausybė. Vyriausybei priėmus sprendimą dėl procento, kiek gali augti kainos, viskas, kas yra virš tos ribos, turėtų kompensuoti valstybė“, – prieš Seimo posėdį kalbėjo M. Majauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Antras sprendimas, jo manymu – užtikrinti platesnę šildymo kompensaciją, kad tai apimtų ir vidutines pajamas gaunančius žmones.

REKLAMA

Trečia priemonė, pasak M. Majausko – mažinti socialinę atskirtį, kuri atsiranda augant kainoms.

„Būtina peržiūrėti valstybės remiamas pajamas ir bazinę socialinę išmoką. Šiais metais ji buvo padidinta maždaug 5 proc. nuo 40 iki 42 eurų. Sutikite, kad prie 15 proc. infliacijos šį skaičių reikėtų peržiūrėti“, – aiškino M. Majauskas.

Ketvirta priemonė, jo galva – didinti neapmokestinamų pajamų dydį.

„Yra įvairių pasvarstymų opozicijoje didinti jį iki minimalios mėnesinės algos. Tai krypčiai pritarčiau, bet reikia atkreipti dėmesį, kad toks sprendimas kainuotų apie 550 mln. eurų, taigi vienu žingsniu tokio sprendimo rpiimti nėra įmanoma. Kryptis iš esmės būtų teisinga.

REKLAMA
REKLAMA

Tai skatina žmones dirbti, mažina socialinę atskirtį, naštą verslui ir sudaro galimybę žmonėms pasirinkti, kur jie norėtų išleisti papildomus pinigus“, – kalba M. Majauskas.

Pasak jo, infliacija yra rekordinė, tad visos jos mažinimo priemonės turėtų būti svarstomos.

Valdantiesiems ketinama pristatyti antiinfliacinį planą

Vyriausybės atstovai trijų valdantiesiems priklausančių frakcijų nariams žada pristatyti antiinfliacinį planą, apimantį galimas išmokas mažiausiai uždirbantiems žmonėms, pensininkams, įskaitant kompensacijas už šildymą, dujas ir elektrą.    

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kad ketvirtadienį planuojama koalicijos atstovams pristatyti priemones, padėsiančias  gyventojams susimažinti išlaidas dėl kylančių kainų, išvakarėse per Biudžeto ir finansų komiteto posėdį pranešė jo pirmininkas Mykolas Majauskas. 

Finansų ministrės atstovė Hermantė Brandišauskaitė BNS sakė, kad siūlymus kainų didėjimui valdyti ir pasekmėms sušvelninti planuojama aptarti uždarame susitikime su koalicijos frakcijų atstovais po Seimo posėdžio. 

REKLAMA

Kaip BNS informavo konservatorių frakcijos atstovė Paulina Levickytė, ar tikrai toks pristatymas vyks, bus apsispręsta ketvirtadienį frakcijos pasitarime prieš plenarinį posėdį. 

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) vadovas Renatas Pocius yra sakęs, kad valdžiai nesiimant jokių papildomų priemonių, elektros kainos buitiniams vartotojams nuo liepos didėtų iki 50 proc., dujų maistui gaminti – 100 proc., o namų šildymui  – iki 200 procentų.  

REKLAMA

BNS žiniomis, svarstoma galimybė kompensuoti visiems nepriklausomiems tiekėjams, kad elektros ir dujų kainos vartotojams nuo liepos nedidėtų daugiau kaip 45-50 proc.   

Lietuvos bankas (LB) siūlo antiinfliacines priemones orientuoti į pagalbą nepasiturintiems žmonėms. Tarp centrinio banko siūlomų priemonių – toliau didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD), mokėti kompensacijas besišildantiems namus dujomis ar elektra, galbūt subsidijuoti viešąjį transportą. 

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, papildomos išlaidos gali būti susijusios su pensijų, neapmokestinamųjų pajamų dydžio ar kitų išmokų, kurios jau didėjo nuo šių metų pradžios, didinimu.

Vyriausybe vykdo lietuvos zmoniu genocido politika nes jai nerupi zmones o tik issisokimai ir orogancija, ji nori numarinti zmones ir kad jie ismirtu is bado. Tad klausimas kam ji dirba. Isvada-lauk lietuvos zmoniu priesu vyriausybe ir kuo greiciau
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų