Kaip pranešė teismas, šį sprendimą byloje LVAT priėmė trečiadienį.
Bylos duomenimis, buvęs pareigūnas teigė, kad jo tarnyba buvo organizuojama pamainomis po 24 valandas, o tai reiškė, kad jis dirbo tiek naktimis, tiek švenčių dienomis ir už tai jam buvo mokamas padidintas atlyginimas, kuris, pareiškėjo įsitikinimu, turėjo būti įskaitytas, skaičiuojant jam paskirtos valstybinės pensijos dydį.
LVAT išplėstinė teisėjų kolegija konstatavo, kad įstatymas aiškiai apibrėžia tiek tai, kaip yra apskaičiuojama pareigūnų ir karių valstybinė pensija (pagal pareigūno ar kario darbo užmokesčio vidurkį), tiek tai, kas konkrečiai įskaitoma, skaičiuojant darbo užmokesčio vidurkį (pareiginė alga ir nurodyti jos priedai).
Teismas atkreipė dėmesį, kad vidutinis darbo užmokestis ir darbo užmokesčio vidurkis pareigūnų ir karių valstybinei pensijai apskaičiuoti nėra tapačios sąvokos, jos numatytos skirtingoms situacijoms, todėl nagrinėtu atveju turėjo būti skaičiuojamas būtent darbo užmokesčio vidurkis valstybinei pensijai apskaičiuoti.
Kaip nurodoma LVAT pranešime spaudai, galiausiai teismas pabrėžė, kad pagal Konstitucinio Teismo praktiką valstybinės pensijos savo prigimtimi ir pobūdžiu skiriasi nuo valstybinio socialinio draudimo pensijų.
LVAT, įvertinęs išdėstytus argumentus, nutarė, kad institucijos sprendimas dėl buvusio pareigūno valstybinės pensijos apskaičiavimo, neatsižvelgiant į mokėjimus už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą, pripažintas pagrįstu ir teisėtu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!