Seimas nepritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisai, pagal kurią buvo siūloma vieną Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) komisijos narį skirti iš Seimo opozicinių frakcijų pasiūlytų kandidatų.
Už šio įstatymo pakeitimo priėmimą balsavo 57 Seimo nariai, prieš - 18, susilaikė 41 parlamentaras.
Pasak pataisą remiančių Seimo narių, toks teisinis reguliavimas būtų užtikrinęs efektyvesnį opozicinių frakcijų dalyvavimą sudarant Seimui atskaitingą, reguliavimo, kontrolės ir valstybės audiovizualinę politiką formuojančią instituciją.
Įstatymo pataisai nepritariantys parlamentarai priminė, kad šiuo metu Seimo valdyba yra sudariusi darbo grupę, kuri rengia visiškai naują kompleksinį Lietuvos radijo ir televizijos komisijos veiklos statuso teisinį reglamentavimą. Anot jų, planuojama mažinti LRT komisijos narių skaičių, numatant galimybę Seimui skirti tik vieną komisijos narį.
Šiuo metu LRT komisiją sudaro 13 narių: vieną narį skiria Prezidentas, tris narius - Seimas Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Informacinės visuomenės plėtros komiteto teikimu, po vieną narį - Dailininkų sąjunga, Kinematografininkų sąjunga, Kompozitorių sąjunga, Rašytojų sąjunga, Teatro sąjunga, Žurnalistų sąjunga, Žurnalistų draugija, Lietuvos Katalikų bažnyčios Vyskupų konferencija, Periodinės spaudos leidėjų asociacija.
LRT komisija - nepriklausoma Seimui atskaitinga Lietuvos jurisdikcijai priklausančių radijo ir televizijos transliuotojų ir retransliuotojų veiklą reguliuojanti ir kontroliuojanti institucija.
Komisija dalyvauja formuojant valstybės audiovizualinę politiką. Ji yra Seimo ir Vyriausybės ekspertė radijo ir televizijos transliavimo ir retransliavimo klausimais.