Mūsų esminis tikslas – maksimalūs pokyčiai, gerinantys kiekvieno pareigūno kasdienybę. Nuo darbo sąlygų, aprūpinimo priemonėmis iki atlyginimo ir poilsio sąlygų.
Mes save matome policijos bendruomenės dalimi. Todėl esame labai suinteresuoti, kad pokyčiai vyktų kuo sklandžiau. Štai keli sprendimai, mums šiuo metu sukeliantys daugiau klausimų, nei atsakymų.
Pasak Policijos departamento, įstaigų stambinimas ir jų skaičiaus mažėjimas iš esmės neturės įtakos teritoriją prižiūrinčių padalinių darbo organizavimui. Tačiau vertinant tai, kad lieka neaiški naujai sukurtų apygardų (teritorijų) struktūra, žmonėms kelia nerimą tai, kad gali tekti važinėti dirbti į kitus komisariatus.
Pagal gyventojų skaičių, tiek būsimas Vilniaus apygardos AVPK, tiek Kauno apygardos AVPK aptarnautų panašų gyventojų skaičių, pareigūnų skaičius taip pat būtų panašus. Kauno apygarda apimtų Kauno AVPK, Marijampolės AVPK ir Alytaus AVPK.
Vilniaus apygarda - tik Vilniaus AVPK teritoriją. Šiuo metu didžiausi darbo krūviai yra Vilniuje ir Kaune. Galime daryti prielaidą, kad po reformos Kauno darbo krūviai pasiskirstytų bent iš dalies, tuo tarpu neaišku, kaip mažėtų darbo krūvis sostinėje. Galima pakelti atlyginimą kad ir tūkstančiu eurų, tačiau jei neišspręsime krūvių klausimo, vargu ar priviliosime naujus darbuotojus.
Nuo 2020 m. rugsėjo vykdomas Šiaulių / Telšių apskričių VPK bendros veiklos eksperimentas, tačiau profsąjungos turi labai mažai informacijos, ar pasiteisino šių įstaigų apjungimas ir veiklos organizavimas. O kai nėra informacijos, neaišku, ar tai, kas, tarkime, tinka šioms apskritims, tiks ir didžiųjų miestų komisariatams.
Tikiu, kad PD vadovai mums su laiku atsakys į keliamus klausimus. Mes iš esmės siekiame to paties, kaip ir policijos vadovai – efektyvaus pareigūnų darbo. Tačiau profesinės sąjungos turi kitą misiją. Užtikrinti, kad vykdant reformas vadų klaidos netaptų „akmenimis“ ant pareigūnų kaklų.
Mes tai jau esame patyrę. Todėl ir turime tiek klausimų.
Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė