Dviem habilituotiems mokslų daktarams, profesoriams Algirdui Raslanui ir Juozui Skernevičiui penktadienį bus suteikti 75-erių metų jubiliejų švenčiančios Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) garbės vardai.
Jubiliejaus proga sveikindamas LKKA kolektyvą meras Andrius Kupčinskas linkėjo, kad ši centrinė sporto bazė neprarastų savarankiškumo ir atsilaikytų prieš visokias jai nenaudingas reformas, ypač kai nepakanka bazių aikštelių ar atkaklumo (ir lėšų) mankštinimąsi paversti visuomenės gyvenimo kasdienybe, kai nėra ir strategijos, kaip propaguoti kūno kultūrą ir masinį sportą.
Gimtadienio proga surengtoje spaudos konferencijoje miesto meras užtikrino, kad savivaldybė, kiek pajėgs, padės šiai aukštajai mokyklai, jau išgyvenusiai įvairių reformų, siekti savo tikslų. "Mes būtinai padėsime įgyvendinti ir Sporto slėnio projektą Kaune. Miestas stengsis sudaryti sąlygas akademijos auklėtiniams kuo geriau dirbti mokyklose, sporto klubuose", - žadėjo meras.
1934 m. spalio 10-ąją darbą pradėję Aukštieji kūno kultūros kursai, kaip spaudos konferencijoje priminė LKKA rektorius, habil. dr. prof. Albertas Skurvydas, teturėjo 50 studentų ir 10 dėstytojų. Aukštojo mokslo studijos anuomet buvo organizuotos tik pagal vieną - kūno kultūros mokytojų - programą.
Šiandien akademija gali didžiuotis turinti 10 tokių programų, ir visos jos yra gerai įvertintos (akredituotos) tarptautinių ekspertų. Tarp tokių programų - ir ne taip seniai atsiradusios taikomosios fizinės veiklos, turizmo vadybos ar kitos populiarios programos. Akademija buvo ir tebėra reikalinga jaunimui kaip unikali aukštoji mokykla. Ji jau yra parengusi per 14 tūkstančių sporto specialistų - kūno kultūros mokytojų, trenerių.
Šiandien akademijoje dirba apie 200 dėstytojų, mokosi joje 2500 studentų - būsimų kūno kultūros mokytojų, trenerių, vadybininkų, turizmo organizuotojų, socialinių pedagogų, kineziterapijos bei kitokių specialistų. Čia sėkmingam darbui parengiami 32 sporto šakų treneriai.
Šiemet į pirmąjį LKKA kursą įstojo 710 studentų. Pirmuoju pasirinkimu šią aukštąją mokyklą kaip būsimų studijų vietą buvo nurodę per 1000 abiturientų.
Spaudos konferencijoje LKKA dalyvavę šios mokyklos absolventai - bene populiariausios Lietuvoje sporto šakos - krepšinio - atstovai Kęstutis Kemzūra ir Mindaugas Balčiūnas negailėjo šiltų žodžių akademijai.
"Manau, man akademija (aš ją baigiau prieš 20 metų) davė nemažai naudingų žinių ir gerą pradžią, o tai - jau gana daug. Atėjau žinodamas, kuo noriu būti. O čia radau puikių žmonių, vienas toks buvo šviesaus atminimo vertas dėstytojas Steponas Butautas. Jie padėjo man įgyti gerą startą gyvenimo sėkmei", - sakė K. Kemzūra.
Anot M. Balčiūno, apie ketvirtadalį puikiai dirbančių Lietuvos krepšinio trenerių išugdė LKKA. Specializacijai akademijoje skiriama labai daug dėmesio, ir tai pasiteisina. Buvęs šios aukštosios mokyklos auklėtinis M. Balčiūnas aiškino, jog akademija plečia tarptautinius ryšius, kurie nemažos naudos duoda ir krepšiniui. Kaip naujovę minėjo kartu su vienu Anglijos universitetu parengtą krepšinio magistro programą, kurią jau aprobavo FIBA Europe. Ši programa, M. Balčiūno teigimu, bus integruota į studijų procesą ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, kur veikia panašios mokyklos. "Turime dėti visas pastangas, kad mūsų akademija išliktų savarankiška. Kaip tokia yra aukštoji sporto mokykla Norvegijoje ar kitose šalyse", - sakė M. Balčiūnas.
Penktadienio pavakarę LKKA 75-mečio pagrindinė šventė įvyks Kauno sporto halėje. Joje dalyvauti rektorius prof. A. Skurvydas kviečia visus šios aukštosios mokyklos absolventus, dabartinius studentus ir pedagogus.