Ant nosies Antaninės, o pirmųjų vasarinių grybų miške nė su žiburiu dar nėra. Po taip laukto lietaus į Žaliosios girią pirmą kartą šiemet koją įkėlęs prisiekęs grybautojas Vytautas taip vylėsi surasti jei ne raudonviršį, tai bent kokį vieną kitą lepšiuką. Deja, nei sėkmė, nei atkaklumas vyrui nepadeda.
Užkietėjęs Panevėžio grybautojas guodžiasi bent tuo, kad girios paklotė ne sausa, o įmirkusi nuo lietaus. Dabar svarbiausia, kad gamta nepašykštėtų šilumos ir grybai kaipmat ims dygti.
Grybautojas spėja, kad greičiausiai pirmąjį vasarinių grybų augimą šiemet pristabdė šaltas ir ilgas pavasaris. Negana to, žemę vis kaustė šalnos. Pasak Vytauto, grybams kaip ir miško uoguoms reikia ne tik drėgmės, bet ir tinkamos šilumos. O šiai pasilaikius nors keletą dienų, kaipmat galvas ima kelti raudonikiai, voveraitės ir kiti lapuočių kaimynystę mėgstantys grybai.
O štai turguje su lauko ramunėmis stovinti Irena taip pat nekantriai laukia grybų sezono pradžios. Moterį kaip ir Vytautą daug metų maitina miškas. Tad pernelyg vėsūs orai neleidžia užsidirbti ir jai.
Moteris sako, kad šalnos šiemet miško gėrybes pavėlino dviem savaitėm. Jos pakando ir dalį mėlynių uogienojų. Tad grybų mėgėjams į miškus su pintinėmis dar neverta kelti kojos.
Bet dėl uogų vyras labai nenukabina nosies. Užtat šiuo metu intensyviai žydi žemuogės ir bruknės, tad bent šių miško skanumynų netrukus galės prisirinkti į valias. Kol nėra grybų, dar anksti kalbėti ir apie kainas, tačiau grybautojai perspėja, jei grybų per daugiausiai nebus, jų kaina kandžiosis. Ir tikrai kainuos ne mažiau nei pernai – kai kg baravykų kainavo 25 eurus.
Plačiau apie tai TV3 reportaže