„Kreiptis į gydytoją ir sveikti lovoje rekomenduojama esant aukštai temperatūrai, karščiavimui nesumažėjus ir neišnykus per 3 dienas nuo ligos pradžios. Taip pat staigiai atsiradus kosuliui su švokštimu, dusuliu, atsiradus bėrimui ar krūtinės skausmui.
Užpuolus virusams būtina nedelsti ir kuo skubiau gydytis sergantiems lėtinėmis ligomis (pavyzdžiui, bronchų astma, cukriniu diabetu, širdies nepakankamumu, reumatinėmis ligomis ir kt.) bei pagyvenusiems žmonėms“, – pataria VšĮ „Lazdynų poliklinikos“ šeimos gydytoja Elvyra Pavliukovič.
Vietoj kavos – arbatų pertraukėlės
Aplink siaučiant ligoms pavojingiausios yra erdvės, suburiančios didelį kiekį darbuotojų vienoje vietoje, tad kaip pavyksta apsisaugoti nuo virusų Lietuvos susisiekimo bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“?
„Kaip prevencinė priemonė nuo gripo mūsų bendrovėje yra nemokamas darbuotojų skiepijimas nuo sezoninio gripo. Taip pat valytojai tokiais laikotarpiais dažniau valo bei nuolatos vėdina patalpas, kur yra įsikūrę mūsų darbuotojai. Atsižvelgiant į sezoninius temperatūrų pokyčius, parengiami informaciniai pranešimai, atmintinės darbuotojams su rekomendacijomis, kaip saugiai elgtis esant tam tikroms aplinkybėms (pavyzdžiui, žema temperatūra, varveklių, paslydimo pavojai, gripo epidemijos ir pan.).
Be to, „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojams vykdomi nemokami seminarai apie sveikatos saugojimą bei gerinimą, kuriuos veda psichologai, kineziterapeutai ir kiti sveikatos specialistai. Darbo metu pastebėjus, kad darbuotojui sutriko sveikata, bendrovės struktūrinių padalinių vadovams rekomenduojama išleisti tokius darbuotojus namo ar į asmens sveikatos priežiūros įstaigas ir gydytis namuose, laikantis gydytojų rekomendacijų.
Taip pat šaltaisiais metų laikais darbuotojams rekomenduojame kavos pertraukėles pakeisti įvairių žolelių arbatų pertraukėlėmis“, – pasakoja „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus patarėjas Darius Tarasevičius.
Gydytoja Elvyra Pavliukovič pastebi, kad Lietuvos jaunimas greičiau kreipiasi pagalbos susirgus, nei vidutinio amžiaus ir pagyvenę žmonės. Pastarieji yra linkę gydytis patys ir tik nesėkmės atveju kreipiasi į gydytojus. Vieni teisinasi, jog yra labai užsiėmę ir apsikrovę darbais bei namų rūpesčiais“, kiti mano, kad liga praeis savaime. Vis dėlto gydytoja skatina visiems būti atsakingais, domėtis ir rūpintis savo sveikata, o tai įgyvendinti jums padės ir medikai.