• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinis Vilniaus oro uoste šiuo metu skelbia, jog: „oro erdvė skrydžiams virš Lietuvos neuždaryta. Sprendimą skristi ir atsakomybę prisiima orlaivių pilotai.“

REKLAMA
REKLAMA

Į Vilnių šiandien dar laukiama atskrendant orlaivio 22.00 val. iš Maskvos. Visi kiti skrydžiai atšaukti.

REKLAMA

Atsinaujino kelių Europos oro uostų darbas

Vokietijos civilinės aviacijos tarnyba leido laikinai atnaujinti Frankfurto oro uosto darbą. Laikinai darbą atnaujino ir kiti Vokietijos oro uostai, įskaitant Berlyno Tėgelio ir Šionefeldo oro uostus, - praneša „lenta.ru“

Dienos metu laikinai taip pat buvo atidaryti keli oro uostai pietinėje Prancūzijoje (Nicoje, Marselyje ir Bordo) ir dar šeši pietvakarinėje šalies dalyje. Kaip bebūtų, dauguma prancūzų oro uostų, įskaitant Paryžių, ir toliau išlieka paralyžiuoti vulkaninių dulkių.

REKLAMA
REKLAMA

Ispanijoje tuo tarpu darbas buvo atnaujintas visuose 17-oje oro uostų.

Norvegijoje – jau pradėjo dirbti Bergeno oro uotas. Tikimasi, kad greitu metu atsidarys ir Oslo.

Iš dalies oro erdvė atvira ir Bulgarijoje. Keli oro uostai atsidarė ir šiaurinėje Lenkijoje.

Austrija, Didžioji Britanija, Danija, Vengrija, Šveicarija ir Čekija savo ruožtu draudimą skristi pratęsė iki pirmadienio. Tą patį padarė ir šiaurinė Italijos dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijoje tuo tarpu iš viso buvo atšaukti 475 skrydžiai. 

Buvo uždaryta Lietuvos oro erdvė

Dėl slenkančio Islandijos ugnikalnio dulkių debesies vakar ir šiandien buvo uždaryti Kauno, Vilniaus ir Palangos oro uostai.

Vakar Civilinės aviacijos administracijos (CAA) vadovas Kęstutis Auryla teigė, kad dulkių debesis užklojo pusę Baltarusijos ir siekia Ukrainą - Lvovą, Kijevą, todėl nebegalimi pasidarė ir orlaivių skrydžiai iš Lietuvos Rytų kryptimi.

REKLAMA

Anot CAA vadovo, situacija dar prastesnė negu penktadienį, o ugnikalnis dirba toliau. Jei jis nurimtų, vulkaninės dulkės per Sibirą galėtų nuslinkti link Ramiojo vandenyno. 

Daugumą savo skrydžių šiandien atšaukė ir oro bendrovė „airBaltic“.

„airBaltic“ korporatyvinės komunikacijos viceprezidento Janio Vanags teigimu, kai kurie skrydžiai šiandien dar yra neatšaukti, siekiant rasti atvirą oro erdvę keleivių parskraidinimui. Tačiau jei oro sąlygos nepasitaisys ir oro erdvė liks uždaryta, „airBaltic“ bus priversta atšaukti ir šiuos skrydžius.

REKLAMA

Oro bendrovė  įspėja keleivius, kad skrydžių atšaukimas gali užsitęsti ir ilgiau. Skrydžiai iš Europos, Skandinavijos, Vidurio Rytų  ir NVS šalių į Lietuvos ir Latvijos oro uostus šiuo metu yra atidėti. 

Gali kliudyti savaitę, o gal net mėnesį

Pranešama, kad vakar Europoje buvo atšaukti trys ketvirtadaliai visų skrydžių. Savo oro erdvę uždarė bemaž 20 šalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugelis ekspertų sutinka, kad vulkano sukelta sumaištis yra didesnė nei po rugsėjo 11-osios kilusi krizė.

Dvi oro linijos savo ruožtu atliko bandomuosius skrydžius. Olandų „KLM“, kuri į orą pakilo su „Boeing 737“ tipo lėktuvu, tikino sėkmingai pasiekusi 13-os kilometrų aukštį ir skrydžio metu neturėjusi problemų. Dėl to bendrovė tikisi gauti leidimą vykdyti skrydžius.

REKLAMA

Tarptautinės aviacijos atstovas savo ruožtu teigė, kad „šviesos tunelio gale dar nematyti“.

„Ugnikalnio išsiveržimas gali sustoti rytoj, tačiau vis tai gali trikdyti susisiekimą oru ištisas savaites ar net mėnesius“ - teigia Islandijos universiteto geofizikos profesorius Magnusas Tumis Gudmundssonas.

REKLAMA

Oro susisiekimas buvo paralyžiuotas Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Airijoje ir daugelyje Šiaurės Europos šalių.

Europoje per dieną įvyksta apie 20 tūkst. skrydžių.  Kiekvieną dieną oro linijos, nevykdydamos komercinių skrydžių, praranda bemaž 200 mln. JAV dolerių pelno.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oro susisiekimas paralyžiuotas

Milžiniškas pelenų debesis iš atokaus ugnikalnio Islandijoje sukėlė didžiausią sumaištį oro eismo sektoriuje nuo 2001 metų teroristinių išpuolių. Pelenų debesis pasklido Šiaurės Europoje, o dėl to sutrikęs eismas sujaukė keliautojų planus šešiuose žemynuose.

REKLAMA

Specialistai teigia, kad turės praeiti kelios dienos, kol Šiaurės Europoje bus vėl saugu skraidyti, pranešė AP.

Britanijos, Airijos, šalių aplink Baltijos jūrą oro uostai penktadienį lieka uždaryti, kitose šalyse atšaukta daugybė skrydžių. Atšaukti ir Japonijos, Korėjos, Honkongo ir Singapūro oro bendrovių skrydžiai į Europą.

REKLAMA

Lėktuvai neskrenda, nes vulkaniniai pelenai, patekę į turboreaktyvinius variklius, gali juos staigiai ir nepataisomai sugadinti ir sukelti katastrofą ore.

Ugnikalnis Islandijos pietuose toliau išsiveržinėja, ir, specialistų nuomone, sunku pasakyti, kada situacija normalizuosis, nes silpno vėjo nepakanka, kad išsisklaidytų pelenai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Škotijoje pelenai jau pradėjo kristi ant žemės, tačiau medikai sako, kad jie nėra pavojingi ar nuodingi. Nepaisant to, žmonės, jau sergantys kvėpavimo takų ligomis, turėtų vengti eiti į lauką.

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

Ugnikalnio išsiveržimo sukeltas potvynis Islandijoje:

Ugnikalnyje formuojasi trys karteriai:


AFP/Reuters/Scanpix nuotr.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų