Lietuvai prisijungus prie Šengeno erdvės, atvykstančiųjų srautai nesumažėjo.
Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius Vytautas Pinkus ir laikinai einantis Šengeno skyriaus vedėjo pareigas Dainius Šriubša lapkričio 17 dieną dalyvavo Turizmo departamento organizuotame susitikime su Lietuvos turizmo įmonių atstovais.
Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos atstovybių užsienyje ir turizmo įmonių glaudesnio bendradarbiavimo galimybės.
Konsulinio departamento atstovai taip pat informavo apie vykstančias derybas su Rusija ir Baltarusija dėl vietinio eismo per valstybės sieną. Įdiegus šią naujovę ir pasirašius atitinkamą dvišalį susitarimą, pasienio regionų nuolatiniai gyventojai į kaimyninės šalies pasienio regioną galės vykti be vizų – su specialiais ilgalaikiais leidimais.
Lietuvos atstovybėse ir konsulinėse įstaigose pastaruoju metu išduodama vis daugiau daugkartinių vizų – Rusijoje ir Baltarusijoje daugkartinės vizos sudaro apie 40 procentų visų išduodamų trumpalaikių Šengeno vizų. Piliečiams, turėjusiems vienkartines vizas ir be vizų režimo pažeidimų vykusiems į Lietuvą, daugkartines vizas gauti yra paprasčiau, todėl manoma, kad išduodamų daugkartinių vizų skaičius ir toliau didės.
Lietuvai prisijungus prie Šengeno erdvės, į šalį gali atvykti užsienio piliečiai, Šengeno vizas gavę ir ne Lietuvos atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje. Todėl valstybėse, su kuriomis Lietuva turi vizų režimą, Lietuvos atstovybėse ir konsulinėse įstaigose išduodamų vizų srautas šiek tiek sumažėjo. Tačiau tai nesumažino atvykstančių į Lietuvą užsieniečių skaičiaus.
Pavyzdžiui, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos turimais duomenimis, atspindinčiais tik išorinių sienų kirtimą, nuo 2007 spalio 1 d. iki 2007 spalio 31 d. į Lietuvą atvyko 484 600 Baltarusijos piliečių, o nuo 2008 spalio 1 d. iki 2008 spalio 31 d. – 3505 daugiau.
Užsienio šalių piliečiai, turintys daugkartines vizas arba pasinaudosiantys susitarimo dėl „vietinio eismo“ lengvatomis, galės lengviau planuoti savo keliones, negaišdami laiko formalumų tvarkymui.
Konsulinio departamento atstovai taip pat informavo, kad laikantis Šengeno reikalavimų, nuo 2009 metų antros pusės į Šengeno vizas bus įdiegti biometriniai duomenys.
Lietuva prie Šengeno erdvės prisijungė 2007 gruodžio 21 dieną. Visos 24 Šengeno erdvei priklausančios šalys laikosi bendrų vizų išdavimo taisyklių.