O uogautojai neslepia – tikėtis, kad žemuogės šiemet pigs, neverta. Miškuose sausa, uogų nedaug, o ir jų ieškant tenka gerokai pavargti.
Ką tik iš miško pirmųjų žemuogių į turgų atnešęs Vytautas sako, kad nedidelį uogų lopinėlį radęs ne iškart. Esą jo žinomi uogynai tušti, tad vyras su žmona laimę bandė kituose Žaliosios girios plotuose.
„Apžiūrėjau vieną vietą – tuščia, išdegę, uogos mažytės, susitraukusios. Jokios naudos. Nu ir ieškojau, ieškojau ir atrandu tarp žolių“, – pasakoja uogautojas Vytautas.
Maždaug tris litrus uogų Vytautas su žmona rinko beveik 2 valandas.
„Miškuose, tankmėje tarp žolių, tarp tankumynų reikia ieškoti, tai galima rasti ten. Tarp žolių dar daug labai žalių, dar raudonuoja pačios pirmos“, – teigia uogautoja Janina.
Uogautojai už stiklinaitę uogų prašo 4–5 eurų.
„Litras 20–25. Pagal pirkėją. – Ar perka? – Šiandien pirmą dieną tik prekiaujame, dar iš pradžių sunkoka, perka po vieną kitą indelį“, – pasakoja Janina.
Vieni, vos išgirdę kainą, nueina. Kiti bent pirmųjų miško uogų kvapu pasimėgauja.
„Labai skanios uogos, žinau, čia vaistai, geležies daug turi, kiek kainuoja? – 4,5 euro. – Bet čia stiklinė. Nu, litais pavertus labai graži kaina“, – sako praeivis.
„Kol galėjau, tai pasiuogaudavau, o dabar neperku, nes piniginė nebeišneša“, – pasakoja moteris.
„Brangios, nu, kas ten... Stiklinytė. Nebe mums“, – teigia kita gyventoja.
Tačiau uogautojai įsitikinę, kad štai sostinėje už tokią stiklinaitę ir dar daugiau tektų paploninti piniginę.
„Po 7 prašo už tokį indelį, už stiklinę 250 gramų. Pas mus pigiau, bet yra, kuriems reikia vitaminų, iškart perka, nesideri net“, – tikina uogautojas Petras.
„Gal ir pobrangiai, bet važiavimas, rinkimas, normalu“, – teigia praeivė.
„Čia vargas surinkti po kiekvieną uogelę. – Nebrangu? – Ne, galime sau leisti, čia vitaminas“, – sako kita moteris.
Uogautojai patvirtina – nuo seno žmonės žinojo, kad miško žemuogės itin naudingos, norint pastiprinti po žiemos ar ligų nualintus organizmus.
„Žemuogės daug geležies, daug vitaminų, ypač vaikams“, – tikina uogautoja Janina.
„Jeigu iš po žiemos nesuvalgysi porą, trejetą stiklinių, geriausia, tai reikia litrą suvalgyti ir užsikrausi iki rudenio, iki žiemos“, – teigia uogautojas Vytautas.
Uogautojai mano, kad tikėtis, jog šios miško uogos atpigs, šiemet neverta.
„Abejoju, ar atpigs, nes šiemet labai nedaug, daug kur viskas išdžiūvę“, – sako Janina.
„Vabalai puola, uodai puola, karšta, dūšna dabar, ne juokai“, – tikina uogautojas Vytautas.
O nusprendusiems bandyti miškuose laimę patiems, uogautojai pataria žemuogių ieškoti tankiose vietose ir nepamiršti pasiruošti žemuogių puokštelę. Ją išdžiovinus žiemą turėsite skanios ir sveikatai naudingos arbatos. O štai žemuogių ir mėlynių uogienės – tikras delikatesas.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.