Gamintojams padidinus tiekimo apimtis, Lietuva per kovo mėnesį gavo 360 tūkst. vakcinos dozių. Tai leido antroje kovo pusėje ir balandžio pradžioje ženkliai padidinti skiepijimo tempus, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai.
Kovo 22-28 d. pavyko pasiekti iki tol aukščiausią savaitės pažangą – buvo paskiepyta 75 tūkst. žmonių. Kovo 29-balandžio 4 d. šis skaičius ūgtelėjo iki beveik 90 tūkst. Per pirmas keturias šios savaitės dienas buvo paskiepyta beveik 55 tūkst. žmonių, o ketvirtadienį, balandžio 8 d. pasiektas vienos dienos vakcinacijos rekordas – paskiepyta 24 tūkst. žmonių.
Didinti skiepijimo tempus savivaldybėms padeda ne tik didėjantys vakcinų kiekiai, bet ir Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinta lankstesnė skiepijimo tvarka. Susikaupę vakcinų likučiai, kurių atsisako viena prioritetinė grupė, tuoj pat siūlomos žemiau esančioms grupėms. Jeigu sunaudoti likučių vis tiek nepavyksta, jos perskirstomos greičiau skiepijančioms savivaldybėms.
Šią savaitę Vilniaus ir Kauno miestų vakcinacijos centrams buvo perskirstyta 2900 vakcinos dozių iš Visagino, Vilniaus, Šalčininkų ir Alytaus rajonų savivaldybių, kur susikaupė didesni „Vaxzevria“ vakcinų likučiai.
Šalčininkų rajono, Visagino ir Vilniaus rajono savivaldybėse gyventojai skiepijami lėčiausiai – čia paskiepyta atitinkamai 6,5, 8,2 ir 9,8 proc. proc. gyventojų. Visoje šalyje paskiepytų gyventojų dalis penktadienį pasiekė 15,6 proc.
Greičiausiai gyventojus skiepija dvi mažosios savivaldybės – Birštono ir Neringos, kuriose vakcinas gavo po 27,8 proc. gyventojų. Iš didesnių savivaldybių spartesniais vakcinacijos tempais pasižymi Jurbarko ir Rokiškio rajonų bei Druskininkų savivaldybės (atitinkamai 20 proc., 20,6 proc. ir 21,5 proc.).
Aktyviausiai skiepijančios savivaldybės pasitelkė visas įmanomas priemones kviesti gyventojus skiepytis. Informaciją gyventojams teikia seniūnai, ji platinama vietiniais žiniasklaidos kanalais, o vyresnio amžiaus gyventojus telefonu kviečia gydymo įstaigos.
Kai kuriose prioritetinėse grupėse jau yra paskiepyta daugiau nei 50 proc. asmenų:
gydymo įstaigų darbuotojų – 64,2 proc.
vaistinių darbuotojų – 56,8 proc.
globos įstaigų darbuotojų – 54,2 proc.
pradinio ugdymo darbuotojų – 51,8 proc.
75–79 metų gyventojų – 51,1 proc.
Šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas 65+ prioritetinei grupei. Ministerija kviečia senjorus aktyviai vakcinuotis – tai ne tik vienintelis mokslo įrodymais pagrįstas efektyvus būdas apsisaugoti nuo gyvybei pavojingos COVID-19 ligos formos, bet ir galimybė kuo greičiau susitikti su artimaisiais. Jeigu jums priklauso vakcina nuo koronaviruso infekcijos, tačiau iki šiol nesulaukėte skambučio, kreipkitės į savo savivaldybę, kad jus nukreiptų ir (ar) užregistruotų bei suteiktų kitą aktualią informaciją. Būkime sveiki – dėl savęs ir tų, kuriuos mylime.