Pilnai paskiepyti buvo šeši mirusieji.
Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu užsikrėtė 4136, antrą – 656, trečią – šeši žmonės.
Jau antrą savaitę pakartotiniai užsikrėtimai įtraukiami į statistiką, jei du teigiamus tyrimų atsakymus skiria ne mažiau kaip 90 dienų.
Ligoninėse šiuo metu gydoma 1262 COVID-19 sergantys pacientai, 96 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta 9,3 tūkst. molekulinių (PGR) ir 327 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų kiek sumažėjo ir siekia 5,010,6 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis siekia 50,7 procento.
Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje užsikrėtė 820,1 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė daugiau nei 8 tūkst. žmonių.
Ligoninės ir mirtys
Praėjusią parą į ligonines paguldyta 142 COVID-19 sergantys žmonės. Gydymo įstaigose 43 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.
Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė devyni 80–89 metų žmonės, trys priklausė 70–79, du – 90–99, vienas 60–69 metų grupėms.
Pilnai paskiepyti šeši mirę žmonės buvo vyresni nei 70 metų amžiaus.
Iš 8134 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 820. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama apie 15,5 tūkst. mirčių.
Vakcinacija
Praėjusią parą septyni gyventojai gavo pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę, iš viso paskiepyti 74 žmonės.
Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1,94 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota apie 965 tūkst. gyventojų, dar 901 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.
Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančiąją dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.
Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,6 proc. gyventojų.
Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų grupės, kur vakcinuota 4,7 proc., mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra 12–15 metų grupėje – 37,3 procento.
Vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 73,3 procento.
Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,72 mln. tūkst. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4,44 mln. iš jų.
Šiuo metu koronavirusu tebeserga maždaug 98 tūkst. žmonių.
Atvykstant į Lietuvą iš bet kurios šalies nebereikia izoliuotis
Nuo pirmadienio nebelieka izoliacijos reikalavimo atvykstantiems į Lietuvą keliautojams iš bet kurios valstybės – iki šiol izoliuotis dar buvo būtina nuo COVID-19 neskiepytiems ir nepersirgusiems asmenims iš trečiųjų šalių.
Kaip informavo Sveikatos apsaugos ministerija, nuo pirmadienio visoms pasaulio šalims atsidūrus geltonojoje zonoje, iš bet kur atvykstantys keliautojai turės užpildyti keleivio anketą ir pateikti dokumentą, patvirtinantį vieną iš trijų faktų: vakcinaciją nuo COVID-19 ligos, persirgimą šia liga arba prieš kelionę gautą neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.
Vakcinaciją patvirtinantis dokumentas tinka tais atvejais, kai asmuo ne mažiau nei prieš 14 dienų, bet ne daugiau nei prieš 270 dienų (270 dienų terminas netaikomas nepilnamečiams) buvo pilnai paskiepytas Europos Sąjungoje (ES) registruota vakcina („Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“, „Janssen“ arba „Nuvaxovid“) arba „Covishield“ vakcina, taip pat jeigu asmuo buvo paskiepytas sustiprinančiąja bet kurios paminėtos vakcinos doze.
Persirgimą patvirtinantis dokumentas pripažįstamas, kai COVID-19 liga buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimo rezultatu ir nuo jo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.
Jei asmuo neatitinka minėtų kriterijų, jis turėtų ne anksčiau nei likus trims paroms iki atvykimo į Lietuvą atlikti PGR tyrimą arba likus dviem parom – antigeno testą ir pateikti neigiamą rezultatą vežėjui prieš lipant į lėktuvą, autobusą, keltą ar kitą transporto priemonę.
Keliaujantieji savo transportu gali atsivežti neigiamą tyrimo rezultatą arba tyrimą gali atlikti atvykę į Lietuvą – tokiu atveju jie tyrimui per parą turi registruotis savo lėšomis.