Lietuva patraukliausia statybose dirbantiems ukrainiečiams ir baltarusiams, tačiau mūsų šalyje gyvenimus kuria ir gerokai egzotiškesnių šalių, pavyzdžiui, Kolumbijos piliečiai.
Ekonomistai sako, kad ateityje Lietuvoje dirbančių užsieniečių tik daugės.
Lietuva kolumbiečiui - geriausia vieta pasaulyje
Štai tokius triukus sostinės barzdaskutykloje išdarinėja kolumbietis Jonas Alexanderis. O netrukus jis mums ima demonstruoti ne tik šį meną, kurį puikiai išmano, bet ir lietuvių kalbos žinias.
Kolumbietis į Lietuvą atvyko iš Ispanijos, ir nors pradžia čia nebuvo lengva, dabar 44-erių vyras sako, kad niekada anksčiau gyvenime nesijautė toks laimingas. Jam čia patinka. Lietuvą Jonas vadina geriausia vieta pasaulyje, kur daugybė galimybių. Ir nors kartais jį ima slėgti lietuviškas oras, Jonas Alexanderis savo iš Lotynų Amerikos atsivežtu temperamentu ir gera nuotaika stengiasi užkrėsti kuo daugiau lietuvių.
Šioje barzdaskutykloje – tikras kultūrų katilas. Vien šiandien čia lankytojus gražina dar vienas kolumbietis Hamiltonas, Adem iš Turkijos, kuris prieš atvykdamas apie Lietuvą nežinojo visiškai nieko, ir prieš dvejus metus į mūsų šalį atsikraustęs ukrainietis Denis. Visi jie – įrodymas, kad Lietuva užsieniečiams darosi vis patrauklesnė. Pernai į mūsų šalį atvyko 6000 užsieniečių – kone dvigubai daugiau nei užpernai.
Auga užsieniečių statybininkų paklausa
Tačiau bene sparčiausiai auga užsieniečių statybininkų paklausa. Štai statybvietėje Vilniaus centre besidarbuojantis ukrainietis Jurijus Lietuvoje jau daugiau nei metus. Vyras gaunamu maždaug 1000 eurų atlyginimu nesiskundžia. Svarbu ir tai, kad alga jam mokama laiku. Pinigai keliauja žmonai ir dviem mažamečiams vaikams Ukrainoje, į kurią Jurijus grįžti dirbti bent kol kas neplanuoja.
Prie Vilniaus senamiesčio statomame objekte šiuo metu darbuojasi apie 60 statybininkų ir net trečdalis jų - ukrainiečiai arba baltarusiai.
Tačiau visos prognozės rodo, kad darbo emigravusius lietuvius susigrąžinti dirbti į Lietuvą bus išties sunku. Tad ekonomistai sako, kad ateityje Lietuvai teks įsivežti dar daugiau darbo jėgos iš užsienio dėl paprastos priežasties.
Beje, taikantis su faktu, kad vis daugiau užsieniečių atvyks čia ieškoti geresnio gyvenimo, padirbėti – tik su savimi – teks ir patiems lietuviams. Dabar net septyni iš dešimties lietuvių neigiamai vertina imigraciją iš trečiųjų – ne ES – šalių, kai tuo tarpu teigiamai vos 26 procentai tautiečių.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: