Pagal savo parametrus žmogus susikurs skaitmeninį dvynį, kuris virtualiai matuosis drabužius, beliks išsirinkti, kas geriausiai tinka.
Situacijų, kai drabužis internete gražus, bet pasirinkus savo dydį, parsisiuntus ir pasimatavus, vaizdelis nekoks – gausybė.
„Pirkdami drabužį elektroninėj erdvėj tiesiog matom nuotrauką ir turim atspėti, jis mums tiks ar netiks. Dažnu atveju tenka grąžinti drabužį ir tada siuntinėjamės pirmyn atgal tom dėžėm, nusivylimas ir panašiai“, – tikino „FitSpace“ įkūrėjas Andrius Marcinkevičius.
Nebereikės kęsti rūbų matavimosi
Daug problemų kyla ir prekybininkams.
„Kiekvieną grąžinimą reikia apdoroti, o tai atsiremia į dideles finansines sąnaudas“, – pabrėžė A. Marcinkevičius.
Ir viskas dėl to, kad drabužį perkame nesimatavę, o daugelis to dar ir nemėgsta daryti. Tad inovatorius Andrius Marcinkevičius su Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkais siūlo sprendimo būdą. Multimedijų laboratorijoje jie kuria virtualią matavimosi kabiną.
Nors panašios technologijos, norint išvaduoti žmones nuo varginančios rūbų matavimosi patirties, pasaulyje kuriamos jau seniai, lietuviai tvirtino, kad šis būdas – kitoks.
„Kuriamas įrankis, su kuriuo skaitmeninėj erdvėj būtų galima pasimatuoti drabužį ant savo paties skaitmeninio dvynio, savo paties avataro. Galime suvesti kūno parametrus arba su dirbtiniu intelektu iš priekio ir šono nuotraukų gauti parametrus. Pasidarius asmenukę bus galima savo veidą uždėt ant avataro. Keisti šukuosenas, uždėti akinius, kad tikrai atrodytų, kad matuojatės ant savo skaitmeninio dvynio“, – paaiškino „FitSpace“ įkūrėjas.
Ir jei per žiemą priaugsite vieną kitą kilogramą, pasportuosite, o gal sugalvosite įsidėti krūtų implantus – tereiks pakeisti keletą parametrų.
„Apimtis, kad ir krūtinės, galime pasikeisti, pakeisti pečių plotį, rankos storį, kojos storį“, – pasakojo 3D grafikos dizainerė Ieva Stučinskaitė.
Svajoja įdiegti išmaniuosius veidrodžius
O tuomet belieka avatarui patikėti drabužių matavimosi misiją.
„Gali pasimatuoti skirtingo dydžio drabužius, taip pat galime patikrinti, kaip smarkiai drabužis aptemptas ar laisvas su drabužio aptempimo žemėlapiu. Rožinės dalys rodo didesnį aptempimą, o baltos – laisvos“, – aiškino I. Stučinskaitė.
Matysite, ar drabužis varžo judesius, kaip krenta medžiaga.
„Galima apžiūrėti iš skirtingų pusių, apsukti, veikia animacijos, apžiūrėti kaip drabužis atrodytų, jei eitume“, – tikino grafikos dizainerė.
Pasitelkdami dirbtinį intelektą kūrėjai dar tobulina avataro funkcijas. Ir nors ekrane kol kas tik skaitmeninė moteris – mokslininkai sako, kad drabužius virtualiai tikrai galės matuotis ir vyrai, kuriems garderobo atnaujinimas, o ypač ilgos valandos matavimosi kabinoje, taip pat kančia.
„Moterų rūbai yra techniškai sudėtingesni, jų didesnė įvairovė, todėl pirmiausia pradėjom eksperimentuoti su moterų rūbais, tai leidžia ir daugiau problemų nustatyti, kas veikia, neveikia“, – paaiškino VDU mokslininkas Edgaras Ščiglinskas.
Pirmiausia virtuali matavimosi kabina bus išbandoma internetinėse drabužių parduotuvėse. Kūrėjų noras – ateityje šią technologiją pritaikyti fizinėse drabužių parduotuvėse, kur būtų įdiegti išmanieji veidrodžiai.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.