Nors Lietuvos gyventojai menkai pasitiki šalies teismų sistema, vis dėlto Aukščiausiąjį ir Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą vertina daug palankiau nei kitus teismus.
Šių teismų nutartys ir sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami.
Pasak Pilietinės visuomenės instituto pranešimo, 2007-ųjų rugsėjį ir 2008-ųjų gegužę atliktos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos parodė, kad lietuviai nevienodai vertina skirtingų teismų darbą.
Teismais Lietuvoje teigia pasitikintys tik 19 proc. gyventojų: net 34 proc. jais nepasitiki. Tačiau 42 proc. lietuvių šių metų gegužę sakėsi pasitikį Aukščiausiuoju Teismu. Šiuo teismu gyventojai pasitiki taip pat, kaip Konstituciniu Teismu.
Tik 11 proc. apklaustųjų teigė, jog Aukščiausiuoju Teismu nepasitiki. Nepasitikinčių Konstituciniu Teismu yra šiek tiek daugiau – 14 proc.
Vyriausiuoju administraciniu teismu pasitiki 34 proc., o nepasitiki 14 proc. gyventojų.
Pilietinės visuomenės institutas pažymi, kad pusė šalies gyventojų apie teismus – teisingumą valstybėje vykdančią valdžią - išvis neturi nuomonės. Visuomenės pasitikėjimas skirtingais Lietuvos teismais nuo 2007-ųjų rudens iš esmės nepasikeitė.
Svarstydamas Teismų įstatymą Seimas ypatingai daug dėmesio skyrė bendrosios praktikos teismų ir administracinių teismų santykiams apibrėžti.
Seime ginčytasi, ar piliečiams turi būti suteikta teisė apskųsti Vyriausiojo administracinio teismo sprendimus Aukščiausiajam Teismui. Šiuo metu tokios teisės lietuviai neturi.
Pilietinės visuomenės instituto tyrimas parodė, kad didžioji gyventojų dauguma yra įsitikinusi, jog Lietuvos piliečiai privalo turėti teisę Vyriausiojo administracinio teismo sprendimus skųsti Aukščiausiajam Teismui.
Už tokią teisę šių metų gegužę pasisakė net 78 proc. lietuvių: tik 4 proc. buvo prieš, o 18 proc. šiuo klausimu neturėjo nuomonės. 2007-ųjų rugsėjį dar daugiau – net 82 proc. – gyventojų teigė, kad piliečiai turi turėti teisę apskųsti Vyriausiojo administracinio teismo sprendimus.