• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva pagal spaudos laisvės indeksą 2011 metais nusmuko į 30–tą vietą pasaulyje, rodo autoritetingos organizacijos „Reporteriai be sienų“ paskelbta ataskaita. Šią vietą Lietuva užima kartu su Australija.

REKLAMA
REKLAMA

Žiniasklaidos ekspertų vertinimu, 2010 metais pagal spaudos laisvę Lietuva pasaulyje buvo 11–ta, o 2009 metais – 9–ta.

REKLAMA

Daugiausia spaudos laisvės yra Suomijoje, Norvegijoje ir Estijoje. Toliau eina Nyderlandai, Austrija, Islandija, Liuksemburgas.

Europos valstybių Lietuvą dar aplenkė Šveicarija, Danija, Švedija, Čekija, Airija, Kipras, Vokietija, Belgija, Lenkija, Slovakija ir Jungtinė Karalystė.

Pagal spaudos laivę nuo Lietuvos atsilieka Portugalija, Slovėnija, Prancūzija, Ispanija, Vengrija, Rumunija ir Latvija, kuri yra 50–ta.

REKLAMA
REKLAMA

„Reporteriai be sienų“ ataskaitoje pažymima ryški spaudos laisvės takoskyra pačioje Europos Sąjungoje. Bulgarija (80 vieta), Graikija (70) ir Italija (61) neturi politinės valios kovoti su spaudos laisvės pažeidimais, mažai pažangos padarė Prancūzija (38), Ispanija (39) ir Rumunija (47).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso įvertintos 179 šalys.

Eritrėja, Šiaurės Korėja ir Turkmėnija ir toliau lieka tomis valstybėmis, kuriose spaudos laisvės padėtis yra blogiausia. Sąrašo pabaigoje taip pat yra Sirija, Iranas ir Kinija. Šios trys šalys, regis, „prarado ryšį su realybe“ ir pateko į „teroro spiralę“, teigiama pranešime.

REKLAMA

Anot duomenų, daugelyje šalių 2011–aisiais daug daugiau žiniasklaidos atstovų nei ankstesniais metais buvo suimta, pagrobta ar sumušta. Tai, be kita ko, susiję su gatvių mūšiais arabų šalyse.

Sukilimai arabų pasaulyje, anot organizacijos „Reporteriai be sienų“, turėjo skirtingą poveikį spaudos laisvei Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose.

REKLAMA

Tunisas, pavyzdžiui, kur nuo valdžios buvo nuverstas diktatorius Ben Ali (Ben Ali), savo pozicijas pagerino 30 vietų ir šoktelėjo į 134–ąją. Tuo tarpu Bahreinas, kur masiniai protestai buvo numalšinti, smuko į 173–iąją poziciją – tik vienu laipteliu aukščiau nei Kinija.

27 pozicijomis į 47–ąją vietą numuko JAV. Čia policija trukdė nušviesti „Occupy“ judėjimo akcijas, nurodo „Reporteriai be sienų“. Per du mėnesius įregistruota daugiau kaip 25 atvejai, kai žurnalistai buvo suimti ar sumušti.

„Reporteriai be sienų“ lygino žiniasklaidos padėtį pasaulyje nuo 2010 metų gruodžio iki 2011 metų lapkričio. Nuo 2002–ųjų organizacija kasmet skelbia spaudos laisvės indeksą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų