Seimo pirmininku ketvirtadienį buvo išrinktas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis. Politikas ketvirtadienį žurnalistams teigė, kad naujoje parlamento vadovybėje dirbs šeši pavaduotojai.
Pasak politiko, trys Seimo vicepirmininkai būtų socialdemokratai, vienas – „Nemuno aušros“ atstovas. Taip pat S. Skvernelio pavaduotojais taptų ir du opozicijos nariai.
Iš karto po to konservatorė Radvilė-Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija į Seimo vicepirmininkus nutarė teikti jos kandidatūrą.
Savo ruožtu socialdemokratai į Seimo vicepirmininkus planuoja teikti Juozo Oleko, Rasos Budbergytės ir Orintos Leiputės kandidatūras.
ELTA primena, kad ketvirtadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujasis 2024-2028 m. kadencijos Seimas.
Naujajame Seime veiks trijų politinių jėgų valdančioji dauguma – pirmadienį parlamento rinkimus laimėjusi LSDP pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir „Vardan Lietuvos“. Minėtų politinių jėgų koalicija turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.
Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.