„Įkurta Liberalų sąjūdžio frakcija. Frakcijos seniūne esu išrinkta aš – bendru kolegų sutarimu“, – ketvirtadienio rytą Eltai sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Frakcijos seniūnės pavaduotojais paskirti Edita Rudelienė ir Simonas Gentvilas.
Naujajame Seime Liberalų sąjūdį atstovaus 12 parlamentarų. Mažumoje dirbsianti frakcija pasiskelbė opozicine.
„Ketiname pasiskelbti opozicine frakcija“, – teigė politikė.
„Kadangi dar neprisiekėme, mūsų sprendimai turės būti patvirtinti jau po priesaikos“, – pridūrė V. Čmilytė-Nielsen.
Kaip numato Seimo statutas, frakciją gali sudaryti ne mažiau kaip 7 parlamento nariai.
Seimo mažuma yra laikomos opozicinės bei kitos Seimo daugumai nepriklausančios frakcijos bei mišri Seimo narių grupė.
Frakcijų ar jų koalicijos, prieštaraujančios Vyriausybės programai, gali pasiskelbti opozicinėmis.
ELTA primena, kad ketvirtadienį į pirmąjį posėdį renkasi naujasis 2024-2028 m. kadencijos Seimas. Darbą parlamente pradėję politikai ketvirtadienio vakarą turėtų apsispręsti dėl naujojo Seimo pirmininko – į šį postą valdančioji koalicija teikia Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko Sauliaus Skvernelio kandidatūrą.
Naujajame Seime veiks trijų politinių jėgų valdančioji daugumą – pirmadienį parlamento rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Minėtų politinių jėgų koalicija turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.
Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.