• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Liberalai teisėsaugos įtarimus partijai dėl prekybos poveikio ir kyšininkavimo vadina interpretacijomis bei kaltę neigia. Pasak partijos vadovybės, korupcijos byloje naudos turėjo tik buvęs partijos pirmininkas Eligijus Masiulis, eksparlamentaras Šarūnas Gustainis ir „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis.

 Liberalai teisėsaugos įtarimus partijai dėl prekybos poveikio ir kyšininkavimo vadina interpretacijomis bei kaltę neigia. Pasak partijos vadovybės, korupcijos byloje naudos turėjo tik buvęs partijos pirmininkas Eligijus Masiulis, eksparlamentaras Šarūnas Gustainis ir „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Traktuojame, kad du „sėkmės džentelmenai“ padarė didelę žalą partijai manipuliuodami ar prisidengdami partija, kadangi jokių įgaliojimų veikti tokiais būdais, turiu omenyje Eligijų Masiulį ir Šarūną Gustainį, neturėjo“, – penktadienį per spaudos konferenciją Seime sakė Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas ir frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas.

REKLAMA

Jis tikino, kad advokatai jau peržiūrėjo oficialius įtarimus, tačiau juose, anot seniūno, „jokių naujų faktinių aplinkybių nėra“, yra tik tam tikrų epizodų naujos interpretacijos. Jis tikino, kad teisėsaugos įtarimai yra „pritempti“.

E.Gentvilas dėstė, kad reiškiant įtarimus dėl neteisėto partijos veikimo teisėsauga mini 106 tūkst. eurų, kuriuos R.Kurlianskis E.Masiuliui perdavė kaip kyšį, bei nematerialią paramą – dalyvavimą 2015-ųjų lapkričio 4-ąją rodytoje LNK televizijos laidoje „Alfa savaitė“.

REKLAMA
REKLAMA

„Eligijus Masiulis susitarė su Raimondu Kurlianskiu, kad dalyvaus „Alfa savaitės“ televizijos laidoje, ir tai traktuojama kaip neteisėta parama partijai ir nusikalstamas partijos veikimas. Aš suprantu, kad mes dabar samdysime advokatus, ir šitokias interpretacijas mes lengvai paneigsime“, – kalbėjo E.Gentvilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto jis pripažino, kad E.Masiulio dalyvavimas laidoje buvo naudingas liberalams.

„Natūralu, jeigu buvęs mūsų partijos pirmininkas dalyvauja televizijos laidoje, kad tai yra nauda ir mūsų partijai. Bet šitai traktuojama, kad „partija neteisėtai veikė“, – dėstė jis.

REKLAMA

Buvęs liberalų vadovas E.Masiulis įtariamas iš R.Kurlianskio paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį už įtaką parenkant vietą Jono Basanavičiaus paminklui Vilniuje, Seime svarstant Vartojimo kreditų įstatymo pataisas ir nutarimą dėl kelio Vilnius – Utena.

Anot E.Gentvilo, nė viename įvardytų teisėsaugos inkriminuojamų epizodų „jokio spaudimo frakcija nepatyrė“ ir balsavimo rezultatai rodo, kad nebuvo apie tai kalbos“, o koncernas „MG Baltic“ negavo jokios naudos. R.Kurlianskio kyšis E.Masiuliui, anot jo, buvo tik tai, kad „du vaikinai veikė savo naudai prisidengdami partija“.

REKLAMA

Dar vienas teisėsaugos pateikiamas epizodas kaip veikimas partijos naudai, anot frakcijos seniūno, – 8700 eurų, kuriuos esą gavo Šarūno Gustainio įsteigtas Taikomosios politikos institutas. Už šiuos pinigus institutas organizavo partijos narių mokymus. Nepaisant to, kad institutą įsteigė Š.Gustainis, E.Gentvilas tikino, kad instituto su Liberalų sąjūdžiu niekas nesaisto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžė, kad Vilniaus miesto savivaldybė J.Basanavičiaus skulptūrą nusprendė statyti ne K.Sirvydo skvere, kaip pageidavo koncernas „MG Baltic“, o prie Filharmonijos. Koncernas, anot jo, siekė, jog greitųjų kredito bendrovių veikla nebūtų sugriežtinta, o visi tuometiniai liberalai Seime balsavo už ribojimus. Jis tikino, kad Seime dėl kelio Vilnius-Utena koncesijos už 169 mln. eurų balsavo du Seimo liberalai, septyni buvo prieš, vienas susilaikė ir vienas nedalyvavo.

REKLAMA

„Teisėsauga daro išvadą, kad partija dalyvavo nusikalstamoje veikoje. Matyt, buvo pažadėta daryti poveikį, tačiau poveikis nebuvo padarytas. O nauda, kuri šiandien bandoma traktuoti, kaip nauda partijai, pasinaudojo du fiziniai asmenys. Tai tada prokurorų reikalas yra perkvalifikuoti – ar tai sukčiavimas, ar dar kas“, – kalbėjo Seimo Liberalų frakcijos vadovas.

REKLAMA

Jis taip pat teigė, kad Liberalų sąjūdžiui prokurorai nėra pritaikę jokių kardomųjų priemonių.

„Mes savo ruožtu kaltės nepripažįstame“, – pridūrė E.Gentvilas.

Pasak jo, Gintaras Steponavičius, šiuo metu palikęs Liberalų frakciją ir sustabdęs narystę partijoje, įteiktuose įtarimuose Liberalų sąjūdžiui nėra minimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prokurorai jam yra pateikę įtarimus epizode, kai „MG Baltic“ skyrė 15 tūkst. eurų paramą G.Steponavičiaus paramos fondui ir „Laisvės studijų centrui“. Anot pareigūnų, susitaręs dėl paramos šioms organizacijoms, G.Steponavičius balsavo dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo.

„Jei prisimenate mano balandžio mėnesio pasakymą, jau tada pasakiau: nemanau, kad G.Steponavičius turi trauktis iš Seimo, kadangi prokuroro teikime parlamentui dėl imuniteto atėmimo nepanašu, kad tai būtų nusikalstama veika. Tegul teisėsauga toliau dirba su G.Steponavičiumi, bet kaltinimuose partijai G.Steponavičiaus pavardė ir nė vienas epizodas, nė viena viešoji įstaiga, kurioje vienu ar kitu pavidalu veikia G.Steponavičius, nėra minima. Minimos tik dvi buvusių partijos narių pavardės: Š.Gustainis ir E.Masiulis“, – teigė jis.

REKLAMA

Frakcijos vadovas tvirtino, kad tuometinis partijos pirmininkas E.Masiulis ir Seimo narys Š.Gustainis „jokių įgaliojimų veikti“, kuriuos būtų davusi partija, neturėjo.

„Interpretacija, kuri nauja pasirodė, kad šie asmenys veikė ne savo vardu, o visos partijos vardu, yra akivaizdžiai paneigtina“, – tiesioginėje vaizdo transliacijoje iš Rygos sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius.

REKLAMA

Jis į žurnalistų klausimus neatsakinėjo.

R.Šimašius taip pat tvirtino, kad partija šeštadienį renkasi aptarti situacijos.

E.Gentvilas patikino, kad nebijo partijos byrėjimo – iš Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pasitraukęs Vitalijus Gailius, anot jo, nežada palikti Liberalų frakcijos ar partijos.

Vienoje stambiausių politinės korupcijos bylų teisėsauga pateikė įtarimus dviem parlamentinėms partijoms – Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai. Šioms partijoms kaip juridiniams asmenims pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir kyšininkavimo stambiu mastu. Teisėsauga taip pat patikslino įtarimus koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui R.Kurlianskiui – anot jo advokato, R.Kurlianskiui panaikinti įtarimai dėl neteisėto disponavimo valstybės paslaptį sudarančia informacija, taip pat dėl neteisėto poveikio siekiant, kad per balsavimą Seime nebūtų patvirtinta nauja generalinė prokurorė Edita Dambrauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų