• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo opoziciniai liberalai siūlo nuo kitų metų pradžios atlyginimus didinti tik šiuo metu mažiausiai uždirbantiems valstybės tarnautojams bei biudžetinių įstaigų darbuotojams. Dideles algas gaunančių politikų ir teisėjų atlyginimai, jų manymu, kol kas didėti neturėtų.

REKLAMA
REKLAMA

"Šita iniciatyva gimė dėl to, kad mes pamatėme, kaip neproporcingai yra keliami atlyginimai. Valstybės tarnautojams, politikams, teisėjams ir kitiems pareigūnams atlyginimai per pastaruosius trejus, ketverius metus jau didėjo ne vieną kartą, tuo tarpu biudžetinių įstaigų darbuotojams - mokytojams, socialiniams darbuotojams, kultūros darbuotojams - atlyginimų kėlimas yra žymiai lėtesnis. Čia atsiranda netolygus augimas skirtingoms visuomenės grupėms", - BNS pirmadienį sakė liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eligijus Masiulis.

REKLAMA

Parlamentarai E.Masiulis bei Kęstutis Glaveckas praėjusią savaitę įregistravo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūlė valstybės tarnautojams, politikams, teisėjams ir pareigūnams pareiginės algos bazinį dydį padidinti ne nuo kitų metų pradžios, o nuo liepos 1-osios. Pirmadienį Seimo nariai savo pateiktą įstatymo projektą atsiėmė ir žada jį tobulinti.

REKLAMA
REKLAMA

"Praėjusią savaitę tokią iniciatyvą užregistravom, bet, reikia pripažinti, susidūrėme su labai netobula darbo užmokesčio skaičiavimo tvarka. Mes žinome, kad ir tarp valstybės tarnautojų yra pareigūnai, kurie dirba patį sunkiausią darbą. Tai policininkai, gaisrininkai, kurių atlyginimai yra menki", - teigė E.Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, didinant šių pareigūnų atlyginimus, kartu didėja ir tų tarnautojų algos, kurios ir taip yra aukštos. Pasak E.Masiuliu, Lietuva jau pradeda išsiskirti iš kitų Europos Sąjungos valstybių tuo, jog mažiausiai ir daugiausiai uždirbančių valdininkų atlyginimai skiriasi 5-6 kartus. Seimo priimtas sprendimas, anot jo, tą atotrūkį tik dar labiau padidino.

REKLAMA

"Tie, kurie daug uždirbo, uždirbs kur kas dar daugiau, o tie kurie mažai, jų atlyginimas padidės santykinai mažiau. Todėl suprasdami, kad negalime atimti pinigų iš mažai uždirbančių pareigūnų, mes atsiėmė siūlymą", - aiškino liberalas.

Pasak parlamentaro, šiuo metu ruošiamas naujas pasiūlymas, geriau ginantis mažiausiai uždirbančių valstybės pareigūnų interesus.

REKLAMA

"Teisėjams, politikams ir kitiems pareigūnams siūlysime atidėti atlyginimų didinimą, valstybės tarnautojams siūlysime palikti taip, kaip Seimo dabar nuspręsta, t.y. nuo 2008 metų sausio 1 dienos. Taip pat ieškosime galimybių didinti koeficientus mažiausiai uždirbantiems valstybės tarnautojams, kad jų pajamų augimas būtų spartesnis", - teigė E.Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parlamentaras žada šiuos siūlymus pateikti netrukus.

"Tikimės, kartu su biudžetu pateikti tokius pasiūlymus. Formaliai, pagal įstatymus numatyta, kad baziniai darbo užmokesčiai tvirtinami pavasario sesijoje. Tačiau dėl bazinių užmokesčio mes nebesiginčysime, o teiksime pasiūlymus dėl koeficientų didinimo mažiausiai uždirbantiems", - kalbėjo E.Masiulis.

REKLAMA

Valstybės tarnautojų, politikų, teisėjų ir pareigūnų darbo užmokesčiui padidinti 2008 metų biudžete numatyta 293,8 mln. litų.

Tuo tarpu valstybės tarnautojų ir pareigūnų profsąjungų atstovus papiktino parlamentarų pateikti siūlymai atidėti numatytą jų atlyginimų didinimą.

REKLAMA

Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės Leokadijos Daujotaitės manymu, vienų piliečių problemos neturėtų būti sprendžiamos kitų sąskaita. Anot jos, tai tik kiršina pačius valstybės tarnautojus.

"Tokio pasiūlymo pateikimas kiršina valstybės tarnyboje dirbančius piliečius ir kitus žmones. Šiuo metu įtampa valstybės tarnyboje ir taip didžiulė. O valstybė dabar pajėgi išspręsti visų - tiek pedagogų, tiek valstybės tarnybos pareigūnų klausimus", - spaudos konferencijoje pirmadienį teigė L.Daujotaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot advokatų profesinės bendrijos "Balticus Advocatus" advokato Arūno Marcinkevičiaus, Lietuva galėtų pasinaudoti kitų Europos Sąjungos šalių patirtimi ir valstybės tarnautojų bei pareigūnų atlyginimus susieti su minimalios mėnesinės algos dydžiu.

"Tai leistų valstybės tarnybai jaustis stabiliai, nepriklausyti kiekvienais metais nuo biudžeto tvirtinimo ir politikų nuotaikų kaitos. Toks projektas Seime registruotas, tačiau kadencija eina į pabaigą, o projektas dulka komitetų stalčiuose", - sakė A.Marcinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų