„Džiugina, kad Jūsų šalyje žmonės keičiasi nuomone, vyksta įvairios diskusijos. Man tik kelia susirūpinimą, kad yra penkios įstatymų pataisos, kurios gali apriboti žmogaus teises, - kalbėjo R. Biedronis. - Šis susirūpinimas kyla ne man vienam. Tai kelia susirūpinimą daugeliui Europos institucijoms. Taip pat pastebėjau, kad Lietuvoje yra politikų, kurie homofobiją išnaudoja kaip politinę priemonę, neretai pasisako neigiamai. Tik norėčiau priminti, kad homofobiniai pareiškimai gali daryti poveikį valdžios sprendimams bei politiniams ir socialiniam dialogui“.
R. Biedronis pabrėžė, jog yra politikas, todėl, jo manymu, politikai turi atsakyti už savo žodžius. „Raginu atkreipti dėmesį, kad daugelis siūlomų įstatymų pataisų Lietuvoje skatina didinti homofobiją ir gali neigiamai paveikti visuomenės požiūrį į LGBT asmenis, - kalbėjo Lenkijos Seimo narys. - Norėčiau paskatinti imtis daugiau teigiamų veiksmų, ypač norėčiau atkreipti ministerijų dėmesį. Mano manymu, Lietuvoje yra labai daug galimybių, kurios nėra išnaudojamos“.
R. Biedronis pasakojo, kad susitiko su l.e.p. Lietuvos lygių galimybių kontroliere Edita Žiobiene. „Žinau, kad į šias pareigas bus skiriamas naujas asmuo ir, tikiuosi, kad tai bus labiau nepriklausomas asmuo. Manau, kad šioje srityje Lietuvai dar yra kur pasistūmėti. Europoje yra nemažai gerų pavyzdžiu, kai lygių galimybių kontrolieriai atliko daug teisingų žingsnių. Manau, Lietuva turėtų remtis europinėmis rekomendacijomis. Nustačiau, kad yra padaryta per mažai tyrimų apie LGBT asmenis šalyje. Rekomenduočiau jų atlikti daugiau“, - kalbėjo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pranešėjas.
M. A. Pavilionienė spaudos koferencijos metu uždavė svečiui klausimą, ar vertėtų mokyklose įvesti lytinio švietimo pamokas.
„Tokios pamokos plačiai nebuvo aptartos, tačiau sužinojau, kad jūs diskutuojate šeimos klausimais. Rekomenduočiau tokiose pamokose taikyti objektyvias žinias, kad galima būtų išvengti stereotipų. Žinau, kad apie tai yra kalbama ir Lietuvoje. Manau, kad reikėtų jauniems žmonėms reikėtų daugiau žinių apie žmogaus teises. Toks švietimas galėtų būti ir horizontalus, - kalbėjo R. Biedronis.
Sulaukęs klausimo iš Lietuvos gėjų lygos vadovo Vladimiro Simonko apie homofobiškas įstatymų pataisas, R. Biedronis pastebėjo, kad pagal šį faktorių Lietuva artėja prie Rusijos. „Deja, kitose šalyse nėra priimta tiek daug homofobiškų įstatymų“, - kalbėjo R. Biedronis.