„Dėl nepriekaištingos reputacijos – tai jau yra stipru, viskas gerai. Čia buvo esminė sąlyga, ji yra įgyvendinta, tai yra svarbu. Visa kita, kas yra susiję su klubų įtraukimu, irgi yra sveikintina“, – BNS trečiadienį sakė konservatorius.
„Toliau žiūrėsime kaip seksis. Tiesioginio valdymo projektas lieka užkonservuotas stalčiuose“, – pridūrė jis.
Taip politikas komentavo LFF trečiadienį Kaune patvirtintus naujus įstatus. Juose numatyta, kad vadovybės nariai negalės būti pripažinti kaltais „dėl nusikalstamos veikos“.
Be kita ko, apsispręsta, jog LFF konferenciją sudarys 32 nariai: 10 apskričių, aštuoni A lygos ir šeši Pirmos lygos klubai bei aštuonios šakinės asociacijos. Kiekvienas iš narių turės po du balsus.
LFF Vykdomąjį komitetą, kuris bus tiesiogiai renkamas Konferencijoje, sudarys 16 narių: aštuonių apskričių atstovai, trijų šakinių asociacijų, po vieną A lygos, Pirmos lygos, vieno A lygos klubo atstovą, LFF prezidentas ir nepriklausoma moteris.
Naujieji LFF valdymo organai, jau atsižvelgiant į naujuosius įstatus, turėtų būti išrinkti iki balandžio pabaigos.
Vis dėlto L. Kasčiūnas pabrėžė besitikintis dar didesnio klubų įtraukimo į LFF valdymą.
„Problema tame, kad jie gali apeliuoti į Asociacijų įstatymą, tai mes galvojame galbūt kitą sesiją reiktų imtis pataisų, kad galėtų klubus dar labiau įtraukti į valdymą. Čia gilesnių analizių reikalas“, – sakė konservatorius.
Jis pokyčių futbole siekė drauge su buvusiu Biudžeto ir finansų komiteto vadovu Mykolu Majausku. Pristatydamas projektą dėl tiesioginio LFF valdymo, politikas sakė, kad LFF turi veikti „be kriminalinio pasaulio atstovų“.
Trečiadienį naujuosius įstatus jis įvertino „kaip svarbų žingsnį teisinga linkme“.
„Tik nauji visuotiniai LFF rinkimai be kriminalinio pasaulio atstovų gali kažką realiai ir negrįžtamai pakeisti. (...) Tačiau klausimas jokiais būdais nėra uždarytas. Toliau atidžiai stebėsime situaciją LFF ir principingai reikalausime skaidraus ir demokratinio valdymo“, – BNS teigė M. Majauskas.