Pasak J. Vitenbergo, COVID-19 vakcinų gamyba Latvijoje gali būti pradėta per 12-18 mėnesių.
Ministras patvirtino, kad Latvijos vaistų gamintojai pasiūlė ne tik fasuoti pagamintas vakcinas, bet ir jas gaminti.
„Iš pradžių tai galėtų būti viena iš esamų vakcinų, kurią naudosime. Iš to, ką sakė komisaras, supratome, kad telkiami pajėgumai, nes ne tik Latvijai kyla sunkumų skiepijant gyventojus. Žinoma, mes esame blogesnėje padėtyje nei kitos šalys, tačiau nė viena valstybė negali būti patenkinta dabartiniu tempu“, – sakė J. Vitenbergas.
Jis pridūrė, kad gaminti vakcinas nėra paprasta, tai pareikalaus daug laiko ir pastangų, todėl būtina įtraukti visus lygius – verslą, vyriausybę ir Europos Komisiją.
T. Bretonas sakė, kad Latvijos iniciatyva dalyvauti vakcinų gamybos procese gali būti tik sveikintina.
„Mes visi kartu kovojame su pandemija ir ieškome sprendimų, kurie padėtų mums kuo greičiau išsisukti iš šios padėties“, – pabrėžė Europos Komisijos narys, pažymėdamas Latvijos privalumus, tokius kaip ilgametės farmacijos tradicijos, motyvuotas personalas ir talentingi žmonės.
Komisaras pridūrė, kad mėnesio pabaigoje planuojamas pasitarimas su farmacijos kompanijų atstovais, kurie domisi vakcinų gamybos galimybėmis, įskaitant ir Latvijoje.
Kaip jau buvo skelbta, trys Latvijos farmacijos įmonės – „Olainfarm“, „Grindex“ ir „Pharmidea“ – norėtų pastatyti gamyklą vakcinos nuo COVID-19 gamybai, pasinaudojusios valstybės parama.
Vasario pabaigoje visos ES valstybės narės gavo T. Bretono laiškus su prašymu pranešti apie galimybes pradėti vakcinų gamybą.