„Kalbant apie prioritetus, neabejotinai Ukraina yra prioritetas, tai pagrindinis konfliktas. Jis vyksta prie mūsų sienos, jis susijęs su principais, kurių mes laikomės“, – žurnalistams Liuksemburge pirmadienį sakė ministras.
„Pavadinčiau jį visų XXI amžiaus konfliktų motina. Jei sugebėsime jį išspręsti, jei sugebėsime užtikrinti Ukrainos teritorinį vientisumą ir nepriklausomybę, manau, kad pasaulis gali tikėtis grįžti į normalią padėtį, į stabilumą“, – pridūrė jis.
Taip jis kalbėjo ES ministrams pirmadienį susirinkus aptarti Rusijos invazijos į Ukrainą, Azerbaidžano ir Armėnijos konflikto, Izraelio ir palestiniečių grupuotės „Hamas“ karo bei situacijos regione.
Bendrijos vyriausiasis diplomatas Josepas Borrellis savo ruožtu teigė, kad blokas svarsto galimybę paraginti Izraelį stabdyti karinius veiksmus dėl humanitarinių priežasčių. Kiek anksčiau tokią idėją iškėlė Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas.
G. Landsbergis vylėsi, kad ES ir toliau tęs paramą Ukrainai, nepaisant konfliktų kituose regionuose.
„Turime prisitaikyti prie daugiakrizio pasaulio – krizių žemėlapyje yra ne tik Ukraina, bet ir Izraelis bei Palestina, taip pat krizė Armėnijoje ir Azerbaidžane, – kalbėjo ministras. – Turime būti budrūs.“
Spalio 23 dieną, Liuksemburge vyksta Europos Sąjungos užsienio reikalų taryba (URT).
„Tai, kaip bus išspręstas Rusijos sukeltas karas prieš Ukrainą, turės poveikį ir kitiems šiuo metu vykstantiems konfliktams. Būtent todėl visai tarptautinei bendruomenei reikia Ukrainos pergalės“, – prieš prasidedant URT sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
„Hamas“ spalio 7 dieną netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui, taip pat nutraukė maisto, degalų, vandens ir kitų dalykų tiekimą Gazos Ruožui, sukeldama humanitarinę krizę ten gyvenantiems civiliams palestiniečiams.
Parazitinė šeimynėlė, gyvenanti mokesčių mokėtojų sąskaitą. Šaudyt maža...