„Mano vertinimu, premjerė yra, ko gero, stipriausias kandidatas, kokį mes galime šiandien turėti. ir jos paskutinė formuluotė, kurią ji parašė, būtent, kad Lietuvoje nuosaiki dešinė turi turėti savo už ką atiduoti balsą, tai čia yra turbūt tinkamiausiai, kaip būtų galima apibūdinti jos pasirinkimą kandidatuoti“, – žurnalistams trečiadienį sakė G. Landsbergis.
Apie tai, kad varžysis dėl TS-LKD kandidato į prezidentus nominacijos, I. Šimonytė paskelbė anksčiau trečiadienį. Daugiausiai skyrių siūlymų sulaukę Krašto apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrai Arvydas Anušauskas ir Monika Navickienė, Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas savo ruožtu pranešė šios nominacijos nesieksiantys. Tokį sprendimą anksčiau yra paskelbęs ir taip pat daugumos skyrių keltas G. Landsbergis.
„Aš laikausi nuostatos, kad labai svarbu yra asmeninė žmogaus motyvacija“, – sakė konservatorių lyderis.
Lietuvoje prezidento rinkimai vyks 2024 metų pavasarį. Visuomenės apklausų duomenimis, dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda juose yra ryškiausias favoritas, į populiariausiųjų trejetą taip pat patenka advokatas Ignas Vėgėlė ir premjerė I. Šimonytė.
G. Nausėda ir I. Vėgėlė sprendimus dėl dalyvavimo rinkimuose žada paskelbti vėliau šiemet.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga rinkimuose kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą, apie kandidatavimą paskelbė Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, jį remia Lietuvos regionų partija.
Pasak G. Landsbergio, šiuo metu dauguma pasiskelbusių arba numatomų kandidatų nėra tokie, kurie atstovautų nuosaikiosios dešinės rinkėjui.
„Jie daugiau atliepia dažnai kietos rankos norėtojus arba populistinių sprendimų ieškotojus. Turi būti toks valstybinis, valstybiškas, nuosaikus, aiškiai paaiškintas, kodėl kokie sprendimai yra reikalingi valstybei, kokios yra Konstitucijos ribos taip pat – toks kandidatas yra nepaprastai reikalingas“, – sakė TS-LKD pirmininkas.
I. Šimonytė 2019 metais pateko į antrąjį prezidento rinkimų turą, tačiau, surinkusi beveik 33 proc. balsų, pralaimėjo dabartiniam šalies vadovui Gitanui Nausėdai.
Pasak G. Landsbergio, svarbu suteikti rinkėjams galimybę rinktis.
„Kartais svarbus yra pats olimpinis principas – sudalyvauti būtent tam, kad rinkėjas būtų atstovaujamas, nepaisant to, kaip vėliau viskas susidėlioja“, – sakė jis.