„Kadangi ambasadoriaus tolesnis darbas yra sprendžiamas ne ministro, ne vieno ministro sprendimu, o institucijų bendru nutarimu, tai dabar vyks konsultacijos, kaip toliau geriausia būtų galima darbą ambasadoje organizuoti“, – žurnalistams trečiadienį sakė užsienio reikalų ministras.
Taip jis kalbėjo Užsienio reikalų ministerijos (URM) ekspertams nustačius, jog E. Bajarūnui trūksta vadovui reikalingos kompetencijos, jis piktnaudžiauja suteiktais įgaliojimais ir netinkamai bendrauja su ambasados darbuotojais.
Dėl šių trūkumų URM Generalinė inspekcija rekomendavo atlikti E. Bajarūno tarnybinės veiklos vertinimą ir spręsti dėl jo tinkamumo vadovauti ambasadai, pranešė naujienų portalas „Delfi“.
Kaip žurnalistams sakė G. Landsbergis, pirmiausia buvo gautas vienas neanoniminis skundas, vėliau apklausta keliolika ambasados Londone darbuotojų.
„Apmaudu, kad tai vyksta diplomatinėje tarnyboje. Noriu pasidžiaugti, kad žmonės netyli, nepaisant to, kad jie kartais turi pasakyti apie savo tiesioginio vadovo netinkamus veiksmus“, – teigė ministras.
Pats E. Bajarūnas tvirtino tapęs politinės kovos įrankiu, tačiau neįvardino, tarp ko ši kova vyksta.
„Esu Lietuvos diplomatas, statutinis pareigūnas, tai aš išsakau, ką aš supratau. Pirmą kartą prieš mane naudojami ne statutiniai metodai“, – teigė diplomatas.
Savo poziciją ambasadorius išsakė trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje. Tokį jo sprendimą G. Landsbergis pavadino „istorine diena“.
„Nepamenu, kad Lietuvos istorijoje diplomatai būtų organizavę spaudos konferencijas. Bet viskam būna pirmas kartas“, – sakė jis.
Lietuvos diplomatijos vadovas teigė manantis, kad šalis nepatirs reputacinės žalos, jei sprendimai dėl E. Bajarūno bus greitai priimti.