• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, pasauliui vėl teko prisiminti gyvenimą Šaltojo karo sąlygomis, prieš mūsų akis formuojasi nauja saugumo architektūra, o Ukraina negali būti palikta gintis viena, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, kuris antradienį dalyvavo NATO šalių narių užsienio reikalų ir gynybos ministrų vakarienėje Valdovų rūmuose. 

Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, pasauliui vėl teko prisiminti gyvenimą Šaltojo karo sąlygomis, prieš mūsų akis formuojasi nauja saugumo architektūra, o Ukraina negali būti palikta gintis viena, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, kuris antradienį dalyvavo NATO šalių narių užsienio reikalų ir gynybos ministrų vakarienėje Valdovų rūmuose. 

REKLAMA

Sakydamas kalbą ministras pradėjo nuo Lietuvos partizanų, kurie kovojo už valstybės laisvę prieš sovietų okupantus 1940-1950 metais. Lietuvos situaciją pokariu jis sulygino su dabartine Ukrainos padėtimi, kai šalis priešinasi Rusijos terorui bei kovoja už savo laisvę bei nepriklausomybę. Pasak G. Landsbergio, tokioje kovoje niekas neturi būti paliktas vienas. 

„Nepaisant sunkiai suvokiamos priespaudos, šie žmonės išsaugojo laisvės siekį per penkiasdešimt sovietinės okupacijos metų ir padėjo mums visiems atkurti tokią Lietuvą, kurią dabar matote prieš savo akis – išdidžią, laisvą, nepriklausomą ir taikią. Ši laisvės ugnis toliau liepsnoja kiekvieno lietuvio širdyje“, – kalbėdamas apie Lietuvos partizanų kovą sakė G. Landsbergis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Ir kai Ukraina pasipriešina Rusijos terorui, kai baltarusiai atsisako nusilenkti niekingam diktatoriui, kai rožių ar skėčių jūros kviečia kovoti už demokratiją, mes girdime istorijos aidą ir prisimename pamoką, kurią išmokome geriausiai – kovoje už laisvę niekas negali būti paliktas vienas“, – pridūrė užsienio reikalų ministras. 

REKLAMA

Pasak G. Landsbergio, žemyne vėl siaučia karas, o mums tenka prisiminti gyvenimą Šaltojo karo sąlygomis. Lietuvos užsienio reikalų ministras mano, kad Rusijai pradėjus agresyvų karą prieš Ukrainą iš Vilniaus siunčiama žinia pasauliui yra aiški – turime būti solidarūs ir stiprūs. 

NATO vadovai antradienį patvirtino komunikatą, kuriuo įkuriama Ukrainos ir NATO taryba, atsisakoma narystės veiksmų plano, patvirtinamas trijų elementų paketas Ukrainai, kuris turėtų padėti Kyjivui priartėti prie aljanso, bet Ukraina nebuvo pakviesta tapti NATO nare ir netapo aiškiau, kada toks kvietimas galėtų būti suteiktas.

REKLAMA
REKLAMA

Sąjungininkės tik nurodė, kad tai galėtų įvykti, kai pritars visos aljanso narės ir kai bus tam tinkamos sąlygos. Tikriausiai po karo, nors taip dokumente nedetalizuojama. Tai sukėlė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio suirzimą, kurį jis išreiškė viešai socialiniame tinkle, dar prieš paskelbiant komunikato dokumentą viešai. 

„Turime pasitelkti visas priemones – ginklus, šaudmenis, mokymus, žvalgybą, diplomatiją – ir Ukrainai pasiekti galutinę pergalę. Prieš mūsų akis formuojasi nauja Europos saugumo architektūra. Paremta stipresne nei bet kada NATO ir transatlantine partneryste. Su Suomija, su Švedija ir su Ukraina – lygiateise ir neatskiriama mūsų saugumo dalimi“, – sakė G. Landsbergis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot užsienio reikalų ministro, mūsų saugumas – nuo Baltijos iki Juodosios jūros, nuo Atlanto iki Indijos ir Ramiojo vandenynų – priklauso nuo taisyklėmis grįstos pasaulio tvarkos, kurią privalome ginti visi.

„Vaizduotė nėra stipriausia Kremliaus pusė – režimas tiki tik tais dalykais, kuriuos mato. Todėl esame dėkingi Vokietijai už jos sprendimą nuolat Lietuvoje dislokuoti 4000 karių brigadą. Esame dėkingi visiems sąjungininkams, kurių kariai atvyksta saugoti NATO rytinių sienų ir nekantriai jų laukiame. Tik mūsų visų tvirtas atsakas gali atgrasyti Maskvos divizijas ir karo samdinius, besitelkiančius vos kelių valandų atstumu nuo Lietuvos. Tik mūsų tvirtybė gali atgrasyti  ir priešininkus kituose žemynuose, kurie tikisi, kad susigūšime kaskart susidūrę su ekonominiu spaudimu ar šantažu“, – pabrėžė G. Landsbergis. 

REKLAMA

Politikas kalbą baigė primindamas buvusio JAV prezidento George W. Busho kalbą Vilniuje, Rotušės aikštėje: tuomet Lietuva buvo pakviesta į NATO, o JAV prezidentas pažadėjo, kad Lietuvai baigėsi ilga baimės, netikrumo ir vienatvės naktis. 

„Šiandien šie žodžiai yra labai reikalingi Ukrainai ir būtent nuo mūsų priklauso ar po tamsios nakties išauš diena. Negalime praleisti šios galimybės! Turime tai padaryti ne tik dėl ukrainiečių, bet ir dėl mūsų pačių“, – sakė G. Landsbergis. 

Greičiausiai, eilini karta, prišnekejo nesamoniu ir padare gėda Lietuvai
Lietuvos gėda Nr.:1
taip sneka kaip pats butu kovojes o snukis rodo kad meluoja ir neraudonuoje baigia lietuva nuvaryti isvogti isdalinti ,bet kiekvienas lietuvis svajoja apie tokia lietuva ,tik gaila kad nuo ruskino su tokia valdzia netoli ir pabegom nes mazuta degina rusiska elektra rusiska ,gatves ir tas patvarke del pasirodimo tik pries nato, grynai kaip prie tarybines valdzios ,kai is maskvos koks politbiuro narys atvarydavo ,tik cirkas isvaziavo o klaunai liko.kaip buvom visi vatnykai taip ir likom.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų