„Mano rekomendacija, kad šiuo atveju būtų taikomos tos pačios taisyklės, kaip ir ankstesniais atvejais, pavyzdžiui, su „Belorus“ sanatorija, kuriai buvo leista išmokėti atlyginimus, sumokėti mokesčius valstybei ir komunalines paslaugas“, – BNS trečiadienį sakė ministras.
„Parašai kol kas dar nepadėti, vyksta teisinis vertinimas, kaip visa tai atrodys“, – pridūrė G. Landsbergis.
Pasak jo, ministerija tik trečiadienį gavo įmonės prašymą leisti pasinaudoti areštuotomis sąskaitomis.
„Mes tiktai šiandien gavome oficialų kreipimąsi, nes jis turi būti parengtas pagal tam tikrą formą, pavyzdžiui, turi būti išvardinti darbuotojai. Tai nėra tiesiog valstybės geros valios išraiška – tai yra konkretus teisinis sprendimas, turintis teisines ir finansines pasekmes įmonei“, – sakė ministras G. Landsbergis.
Užsienio reikalų ministro patarėjas Algimantas Rimkūnas sako, kad įmonei galima būtų padaryti išimtį ir „atšildyti“ dalį pinigų, kad „Lifosa“ išmokėtų atlyginimus, mokesčius, atsiskaitytų už komunalines paslaugas, tačiau kartu pabrėžia, kad pinigai neturėtų patekti sankcionuotam netiesioginiam įmonės savininkui.
„Mes esame pasiruošę daryti išimtį, atšildyti tam tikras sumas ir leisti „Lifosos“ lėšas atlyginimams, mokesčiams sumokėti, atsiskaityti už komunalines paslaugas. Iš įmonės reikia konkrečių dokumentų, kiek lėšų reikia. Reikia ieškoti variantų, kad įmonė galėtų tęsti veiklą, bet būtina užtikrinti, kad pelnas nepatektų sankcionuotam asmeniui. Gal patikros fondas galėtų būti, kontroliuojamas valstybės“, – trečiadienį Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje sakė jis.
„Lifosos“ finansų direktorė Regvita Ivanovienė patvirtino, kad ministerijai trečiadienį išsiųstas visas būtinų mokėjimų sąrašas.
ES kovo 9-ąją paskelbus sankcijas netiesioginiam „Lifosos“ savininkui Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos bendrovės sąskaitos, dėl to ji negali tęsti veiklos.
100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai „EuroChem Group“, kurios 90 proc. priklauso A. Melničenkos valdomai Kipro įmonei „AIM Capital“. „EuroChem Group“ kovo 10 dieną pranešė, kad A. Melničenka nuo kovo 9 dienos atsistatydino iš jos direktorių valdybos, jis taip pat nebėra pagrindinis grupės naudos gavėjas.
Seimo komiteto posėdyje paaiškėjo, kad įsipareigojimus iš jo perėmė A. Melničenkos sutuoktinė Aleksandra Melničenko.
Tačiau, pasak R. Ivanovienės, tai tik pirmas žingsnis, kuris netenkina nei įmonės, nei bankų, todėl laukiama „kitų sprendimų“.