Žurnalistams pirmadienio naktį jis sakė, kad 74-75 parlamentarus vienysianti koalicija yra „ganėtinai neblogas skaičius“
„74-75 žmonės yra ganėtinai neblogas skaičius. Mūsų politinė deklaracija kalba apie tai, kad mes svarbiausiems darbams siekiame sutelkti potencialiai platesnį būrį Seimo narių balsų. Pati ta idėja – kad būsimoji Vyriausybė turėtų atstovauti gerokai platesnį ratą rinkėjų, nei tai buvo daroma iki šiol“, – sakė G. Landsbergis.
Kaip galimus partnerius jis įvardijo socialdemokratus, su kuriais, pasak jo, būdami opozicijoje jei kovojo už tas pačias vertybes.
„Labai noriu tikėti, kad tam tikri dalykai gali tęstis“, – sakė TS-LKD vadovas.
„Pati ta idėja – kad būsimoji Vyriausybė turėtų atstovauti gerokai platesnį ratą rinkėjų, nei tai buvo daroma iki šiol. Yra įvairios formos, yra įmanoma sutarti, kaip kad ir mūsų pavyzdys, kuomet mes buvome sutarę su „valstiečiais“ dėl pertvarkos, būdami opozicijoje suderinome, mūsų požiūriai sutapo, turėjome prašymą palaikyti mūsų kai kuriuos įstatymus – tą palaikymą gavome šiaip ne taip“, – tvirtino G. Landsbergis.
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai po antrojo rinkimų turo Seime turės 50 mandatų, Liberalų sąjūdis – 13 mandatų, Laisvės partija – 11 mandatų. Dar vieną mandatą konservatoriai turi galimybę laimėti perskaičiavus balsus Utenoje, kur Socialdemokratų pirmininkas ir konservatorių atstovas Edmundas Pupinis sulaukė vienodo rinkėjų palaikymo.
Lietuvos socialdemokratų partija iškovojo 13 mandatų.
G. Landsbergis kartu su Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos vadovėmis pirmadienio naktį paskelbė bendrą deklaraciją, kad yra pasiryžę formuoti Ingridos Šimonytės vadovaujamą Vyriausybę.
G. Landsbergis sako, kad deklaracija derybos tik inicijuotos ir su potencialiais koalicijos partneriais jokie postai dar nėra aptarti.
„Kalbėjomės, kad formaliai pradedame formuoti koaliciją, nieko konkretaus – nei postai, nei sritys, visiškai to nėra, formalizavome procesų pradžią“, – žurnalistams prie Seimo pirmadienio naktį sakė G. Landsbergis.
Jis sako, kad konservatoriai pradėdami derybas pirmiausia „įsiklausys į galimų partnerių pasvarstymus, pamąstymus“, kokios sritys yra jiems svarbios.
„Lūkestis yra, kad neužtruktų diskusija ir viskas vyktų ganėtinai sklandžiai, greitai (...), manau, kad svarbiausia yra pradėti nuo darbų, ką kiekvienas mano, kad svarbiausia yra įgyvendinti“, – tvirtino konservatorių lyderis.